Kefalonia to piękna i mało jeszcze znana największa wyspa grecka w archipelagu Wysp Jońskich, nazywana również „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą” ponieważ stanowczo opiera się masowej turystyce. Jeśli szukasz pomysłu na wakacje i chcesz uciec od tłumów plaży i w hotelach – ta wyspa spełni Twoje oczekiwania. Widoki zapierają dech w piersiach i pozwalają poczuć się jak w raju.

Zobaczcie co nam się najbardziej podobało na Kefalonii.

Myrtos Beach

Wizytówką wyspy  jest Myrtos Beach, zjawiskowa plaża na północnym zachodzie wyspy. Nie ma tu infrastruktury turystycznej, a sama plaża była jednym z miejsc, gdzie kręcono sceny do fimu „Kapitan Corelli”. Myrtos Beach uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Przygotujcie się na widok, który zapiera dech w piersiach. Plaża jest kamienisto-piaszczysta, kamienie są w kolorze mleka a woda w morzu obłędnie turkusowa. Niezbędny jest parasol, buty i maska do nurkowania, nie ma leżaków, miejsc zacienionych ani żadnego sklepu z jedzeniem i piciem. W ciągu letnich miesięcy panują tutaj bardzo wysokie temperatury – warto zaplanować opalanie i pływanie do 11.00 albo po 18.00 – wtedy temperatura powietrza jest ok 30 stopni C.

 

 

 

Warto przeczytać: John Hancock Tilt budynek z ruchomymi oknami w Chicago

Fiscardo

Uznawana za najładniejszą wioskę na wyspie. Jedna z nielicznych miejscowości, które ocalały podczas trzęsienia ziemi w 1953 r. w stanie niemal nienaruszonym.  Jej pastelowe, XVII-wieczne weneckie domy ciasno otaczają port i pokazują jak piękna była wyspa zanim uległa kataklizmowi. Jej słynny port przyciąga rzesze bogatych turystów, a nocami miasteczko, restauracje i bary tętnią prawdziwą  śródziemnomorską atmosferą. Celebryci każdego roku spędzają tu wakacje, m.in. ostatnio Fiscardo odwiedziła Madonna oraz Sarah Jessica Parker. Warto wiedzieć – miejscowość jest malutka, nie nadaje się na plażowanie ani relaks na lądzie. Zwiedzanie portu warto zaplanować na koniec dnia.

Alaties Beach

Tutaj spędzisz dzień jak w raju. Opalanie, nurkowanie, podglądanie podwodnego świata, krystalicznie czysta woda, w szczycie sezonu kilka osób. To miejsce polecił nam wspaniały Grek – któremu dziękujemy ! Warto nawiązywać lokalne relacje 🙂

Widoki i wycieczka autem

Kefalonia to wyspa która zadziwia różnorodnością. Każda jej część jest inna i nie sposób opisać jak bardzo potrafi zadziwić. Polecamy wypożyczenie auta na kilka dni i objechanie tej tajemniczej krainy. Uwierzcie nam, że podróż dookoła wyspy górskimi drogami pozostanie na zawsze w Waszej pamięci i bardzo podniesie adrenalinę 😉 Warto odwiedzić stolicę Argostoli, Jaskinię Melisani, wioskę Katelios z boskim widokiem na Zakynthos i plażą Agia Barbara – ciepła woda i piaszczyste dno to raj dla dzieci.

 

Kefalonia jest kierunkiem, który znajdziecie w ofercie biur podróży. My wybrałyśmy się tam razem z biurem Grecos – specjalistą od Grecji.

Nasza ocena: oferta biura obejmuje przelot, pobyt oraz opiekę rezydentów. Polecamy Wam to biuro ze względu na świetnie zorganizowane animacje dla dzieci, przemiłych rezydentów, dobry standard transportu, ciekawe wycieczki. Jeśli chodzi o hotele na wyspie dobrze przeczytajcie opinie w serwisach podróżniczych. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ocenę posiłków w hotelach. Naszym zdaniem jedzenie mocno odbiega od standardów przyjętych ogólnie – jest mocno przetworzone. Lepiej wybrać opcję pobytową a posiłki jeść w lokalnych knajpkach.