Urodziny w Cudzie nad Wisłą wciąż trwają. W tym tygodniu jest bardzo koncertowo:

  • 27.07 CZWARTEK

We Draw A

Na drugim albumie We Draw A nie gonią mody i nie powielają rozwiązań znanych z debiutu. „Ghosts” to osiem premierowych kompozycji zawierających esencję twórczości zespołu i na swój sposób próbujących zmierzyć się z tematem śmierci i końca, po których zostają już tylko tytułowe duchy.

Półtora roku po wydaniu debiutanckiego „Moments” muzycy WDA są już w innym punkcie swojego muzycznego życiorysu. Debiut zebrał doskonałe recenzje, zyskał fanów, którzy odnaleźli na płycie coś więcej niż tylko electro pop i zagrał dwie duże trasy promujące wydawnictwo.

To właśnie na koncertach muzyka WDA nabierała nowego charakteru. Po dość piosenkowym wstępie duet wpadał w trans, z minuty na minutę coraz głębiej zapadając się w krainę techno, ku uciesze zgromadzonej publiczności.

CZWARTEK, 27.07.2017
START: 20:00

WSTĘP WOLNY

  • 28.07 PIĄTEK

Krzysztof Zalewski (solo act) + gościnnie Paulina Przybysz

28 lipca to nasz SIÓDMY z OŚMIU urodzinowych dni Cudu nad Wisłą! ♥

Z tej okazji przygotowano coś specjalnego. Krzysztof Zalewski (solo act) w Cudzie nad Wisłą!

Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej “Idola” w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął, ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie!

Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występuje z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te
doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”.

To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

Rok 2016 to nowa odsłona – płyta “Złoto”. I jest na pewno najbardziej osobistą, a zarazem najbardziej przystępną i przebojową płytą Krzysztofa Zalewskiego. To taki materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia, jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza.

28 lipca w Cudzie Nad Wisłą, Zalef w wersji SOLO ACT grając sam na wszelkich instrumentach od perkusji po gitarę i klawisze.

NIE ZABRAKNIE WYJĄTKOWEGO GOŚCIA ♥

PIĄTEK, 28.07.2017
START: 20:00

WSTĘP WOLNY

  • 30.07 NIEDZIELA

“Jazz Nad Wisłą”: zespół “Jazzpospolita”

Na ostatni dzień świętowania urodzin Cudu nad Wisłą zaplanowano koncert Jazzpospolitej w ramach cyklu Jazz nad Wisłą, który będzie jednocześnie premierą płyty “Humanizm” na winylu!

Jazzpospolita

Grywają w pełnych salach w Polsce i w Chinach, supportowali Bonobo, z sukcesami występowali m.in. na London Jazz Festival i Copenhagen Jazz Festival. W ciągu ośmiu lat działalności wydali sześć płyt i stali się jednym z najbardziej cenionych polskich zespołów.

Działając przez cały czas w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z różnych pokoleń i kręgów. Zespół z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie).

Na koncercie będzie można kupić winylowe wydanie ostatniej płyty Jazzpospolitej „Humanizm”. Płyta jest prawdziwą gratką dla audiofilii – wydana na 180 gramowym podwójnym niebiesko-żółtym winylu i zawiera trzy niepublikowane wcześniej nagrania.

Skład zespołu:
Stefan Nowakowski – bas
Wojtek Oleksiak – bębny
Michał Przerwa-Tetmajer – gitara
Michał Załęski – klawisz


NIEDZIELA, 30.07.2017
Bulwar Flotylli Wiślanej
START: 19:00 
WSTĘP WOLNY