nowoczesna technologia

Nowoczesna technologia jest obecna w każdym obszarze naszego życia. Wykorzystujemy ją na każdym kroku. Czas, aby posłużyła nam w samoobronie.

Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała, że wykorzystywanie seksualne, napaść na kobiety i ich prześladowanie to jedne z najczęstszych przypadków łamania praw człowieka na świecie.

Badania wskazują, że co 98 sekund w Stanach Zjednoczonych kobieta jest wykorzystywana seksualnie, a co 16 godzin staje się ona ofiarą swoich partnerów. Dlatego firma Interpid opracowała narzędzie dzięki, któremu możliwe będzie zapobieganie napaściom na młode kobiety, studentki, a nawet osoby niepełnosprawne. 

Nowoczesna technologia w bieliźnie

Interpid prowadzi badania nad specjalną taśmą, którą można ukryć w fiszbinie stanika, w majtkach, spodniach, a jej celem jest uruchomienie alarmu mającego na celu odstraszenie potencjalnego napastnika.

Jest ona połączona z aplikacją w telefonie, dzięki której możliwe będzie wezwanie policji lub innych służb ratunkowych w przypadku osób nieprzytomnych oraz wysłanie sms’a za zgodą ofiary przemocy do przyjaciół lub służb ratunkowych z prośbą o pomoc. 

Zobacz: Mężczyźni od których powinnaś wiać ile sił w nogach