Istnieją mężczyźni, od których należy stronić. Życie z nimi to bowiem prawdziwy koszmar. Potrafią zamienić twoją codzienność w piekło. Towarzysko, intelektualnie, materialnie i emocjonalnie ciągną kobietę w dół. Jak ich rozpoznać? A kiedy ich już zidentyfikujesz, należy uciekać jak najprędzej. O jakich mężczyzn chodzi? Wybraliśmy dla was pięć typów.

Mężczyźni od których lepiej wiać:

Alkoholik

O tym, że alkoholik nie nadaje się na partnera, wiemy wszystkie. Jednak bywa, że nie od razu rozpoznamy ten typ, tacy mężczyźni lubią się bowiem skrzętnie ukrywać ze swoim nałogiem.  Kiedy więc poznajesz faceta, zwróć baczna uwagę, jak zachowuje się w miejscach, w których podaje się alkohol. Czy pije, ile pije i jak się potem zachowuje. A kiedy nabierzesz podejrzeń, spytaj wprost. I nie daj się nabrać na wymówki i obietnice, że owszem, ma trochę problem, ale dla ciebie się zmieni. Wyjść z choroby udaje się bowiem tylko nielicznym, jest to związane z ostrą walką, dużymi nakładami pieniędzy i okupione cierpieniem. No i nie gwarantuje powrotu do starych nawyków. Naprawdę, masz na to ochotę?

Przemocowiec

Dlaczego pakujemy się w relacje z takim człowiekiem? Ponieważ bardzo dobrze się maskuje. Często jest przystojny, z pozoru kulturalny, zamożny, jeździ dobrym autem. Błyszczy w towarzystwie intelektem i dowcipem – publicznie traktuje cię bez zarzutu. Problem zaczyna się, gdy zostajecie sami i nikt, oprócz ciebie, go nie słyszy. Przemocowiec zaczyna zazwyczaj od agresji słownej – obrażania, wyśmiewania, poniżania. W dalszej kolejności idą mniejsze akty agresji – potrafi popchnąć, wykręcić rękę, uderzyć w twarz, aby wreszcie pójść na całość – zmasakrować kobietę. Jeśli więc jesteś na jednym z pierwszych etapów, partner brutalnie cię poniża – natychmiast uciekaj.

Bigot

Ma za sobą chorą przeszłość. Być może jest kryptogejem lub był molestowany w dzieciństwie, ale tak, jeśli seks, to nigdy z tym panem. Zawsze znajdzie wymówkę. Woli poczekać do ślubu. Chciałby, abyś najpierw schudła. Nie kocha cię jeszcze dostatecznie mocno. Związek z takim panem potrafi latami opierać się na trzymaniu za rączki, a kiedy dochodzi do zbliżenia, bardzo często okazuje się, że twój wybranek jest impotentem.

Piotruś Pan

Wieczny chłopiec. W kwiecie wieku mieszka w akademiku i nie posiada stałej pracy. Owszem, miewał partnerki, ale jego relacje szybko się kończyły. Najprawdopodobniej zakochane początkowo kobiety błyskawicznie zauważały, że związek się nie rozwija. Piotruś Pan ma w sobie wiele uroku – kupi ci kwiaty, obsypie cię cudownymi komplementami, zabierze na spacer w niezwykłe miejsca, ale gdy przyjdzie do zapłacenia rachunku w restauracji, czar pryska. Zastanów się, czy masz ochotę wziąć na swoje barki dorosłe dziecko.

Egocentryk

Na imprezach musi grać pierwsze skrzypce. Potrzebuje być cały czas adorowany, emablowany i podziwiany. W narzeczeństwie jest to jeszcze do zniesienia, gorzej po ślubie, gdy pojawiają się dzieci. Wtedy okazuje się, że pan egocentryk nie jest już dla ciebie tym jedynym, i idziesz w odstawkę. No i dzieciom poświęca tyle czasu, ile wynosi jego minimal plan. Jest bowiem tak skupiony na sobie, że na innych ludzi w jego życiu po prostu nie ma miejsca.

Czytaj: Karolina Szostak w ekskluzywnym wywiadzie dla Allaboutlife