Pozbądź się wąsika w domowym zaciszu

Pojawiający się wąsik pod nosem to koszmar trapiący wiele kobiet na całym świecie. Sprawia, że czujemy się niekomfortowo, za wszelką cenę staramy się go zatuszować. Istnieje kilka domowych sposobów, które pozwolą go wyeliminować i znów poczuć się atrakcyjnie.

Niemal każda kobieta posiada mniej lub bardziej widoczne owłosienie nad wargami. Przyczyna jego występowania leży w genetyce. Jeśli w mama lub babcia miały wąsik, to niemal pewne, że ty również będziesz miała ten problem. Inną przyczyną występowania wąsika mogą być zaburzenia hormonalne występujące szczególnie w okresie dojrzewania czy menopauzy.

Kłopotliwy zarost można usunąć samodzielnie w domu.

Zanim przystąpisz do zabiegu dokładnie odtłuść i osusz skórę nad wargami. Najlepiej wykonaj go wieczorem aby rano skóra była już zregenerowana, a podrażnienie zniknie. W pozbyciu się wąsika pomocne będą pęseta, krem do depilacji, wosk oraz krem do rozjaśniania włosków.

Dzięki pęsecie wyrwiesz jeden po drugim włosku. Jest to jednak zabieg uciążliwy i długi w czasie.

Krem do depilacji spowoduje osłabienie włosa, ale nie zniszczy jego cebulki. Dlatego nie jest to zabieg trwały. Usuwanie owłosienia kremem może spowodować podrażnienie lub uczulenie wrażliwej skóry i wymaga częstego powtarzania.

Wosk jest najskuteczniejszą i najbardziej trwałą metodą depilacji.

Można zabieg wykonać zarówno na ciepło jak i na zimni. Pozwala on na szybkie i efektywne usunięcie nadmiernego owłosienia. w domowym zaciszu najlepiej wykorzystać plastry z woskiem na zimno. Należy je przed zabiegiem ogrzać w dłoniach, umieścić na skórze i zerwać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Kąpiel Kleopatry – zrób sobie przyjemność w domu