Kupując podkład marzysz o pięknym makijażu, który długo utrzyma się na twojej twarzy? Jednak zaraz po nałożeniu widzisz, że coś jest nie tak? To oznacza, że popełniłaś jeden z błędów. Przedstawiamy kilka trików, które pozwolą ci w przyszłości uniknąć poczucia dyskomfortu i

1. Opalanie podkładem 

Unikaj dobierania zbyt ciemnego koloru podkładu. On zawsze wygląda źle! Podkład nie ma na celu „opalić buzię”, do tego służą samoopalacze. Zbyt ciemny barwa podkładu sprawia, że twarz bardzo rzuca się w oczy, postarza i wygląda nieestetycznie. Podkład musi być dobrany do tonacji skóry i mieć taki sam stopień jasności.

2. Testowanie koloru na nadgarstku 

Wiele osób dobiera podkład na podstawie testowania koloru na nadgarstku. Niestety to bardzo duży błąd. Skóra nadgarstka jest zwykle jaśniejsza, często nawet biała, a odcień na naszych żyłach ma się często nijak do odcienia na twarzy czy szyi. Warto więc wykonać próbę bezpośrednio na skórze twarzy, najlepiej przy dziennym świetle.

3. Aplikacja podkładu do linii żuchwy 

Aplikacja podkładu do linii żuchwy to najczęściej popełniany błąd przy przygotowaniu makijażu. Należy pamiętać, że kosmetyk należy wklepywać lub rozcierać tak, aby nie było widać granic i smug.  Warto pamiętać o kilku dodatkowych ruchach pędzlem.  Przeciągnij odrobinę podkładu na szyję i ucho co pozwoli uniknąć ostrego odcięcia i efektu maski.

4. Dobieranie koloru podkładu do odcienia twarzy

Skóra na twarzy jest często zaczerwieniona, podrażniona a to sprawia, że odcień naszej skóry nie jest prawdziwy. Warto więc wykonać test podkładu na szyi. Jeśli kolor podkładu zgadza się z odcieniem skóry szyi to oznacza, że trafiliśmy na odpowiedni kosmetyk!

5. Nakładanie podkładu na suchą skórę  

Makijaż wykonany na nawilżonej skórze zawsze wygląda lepiej. Warto przed nałożeniem podkładu wklepać odrobinę ulubionego kremu na dzień. Zabieg ten pozwoli na lepsze utrwalenie podkładu i stopienie podkładu z cerą co sprawi, że nasza twarz będzie wyglądać promiennie.

6. Malowanie przy złym świetle 

Malując się przy sztucznym łatwo przesadzić z ilością kosmetyku, szczególnie bronzera czy różu. Makijaż wykonany w świetle dziennym wygląda znacznie delikatniej i mamy wtedy pewność, że zaaplikowałyśmy wystarczająca ilość kosmetyku

7. Zbyt gruba warstwa podkładu 

Podkład ma za zadanie ukryć wszelkie niedoskonałości na naszej twarzy. Jednak im grubsza jego warstwa tym gorzej wyglądamy. Lepiej zaaplikować cienką warstwę podkładu, a wszelkie krostki i niedoskonałości ukryć punktowo za pomocą korektora. Buzia będzie wyglądała promiennie i bardziej naturalnie.

8. Brak utrwalenia podkładu 

Nałożenie płynnego kosmetyku na skórę wymaga utrwalenia pudrem transparentnym. Dzięki temu makijaż utrzyma się dłużej na skórze twarzy, nie zetrze się i nie będzie brudził na przykład ubrań.

Przeczytaj: makijażowe tricki na zmęczoną skórę twarzy