I COAL YOU

Biżuteria to nieodłączny element każdej stylizacji. To właśnie ona definiuje nasz styl, staje się elementem ekspresji samej siebie. I COAL YOU to niezwykła biżuteria, która powstała z miłości do węgla kamiennego będącego elementem każdej bransoletki, naszyjnika czy pierścionka.

 

O niezwykłej biżuterii wykonanej z węgla kamiennego, pomyśle na jej stworzenie, pasji do węgla i wiele więcej opowiada Kasia Depa – właścicielka I COAL YOU.

Redakcja: I COAL YOU to niezwykle ciekawy projekt. Produkujesz biżuterię z elementami węgla kamiennego. Skąd pomysł na zastosowanie tak nietypowego surowca?

Kasia Depa:  Nic odkrywczego, jak zwykle pomysł powstał z potrzeby, nie było na rynku produktu, którego wtedy poszukiwałam, były wakacje, sporo wolnego czasu, sporo węgla w piwnicy… I tak się to zaczęło.

Redakcja: Węgiel to chyba ciężki surowiec do okiełznania? Wymaga on specjalnej obróbki?

Tak, węgiel jest kruchy i brudzi ręce, więc mamy na samym początku dwa problemy, z którymi musimy sobie poradzić.  Wymaga specjalnej obróbki i zabezpieczenia, ale jak widać, da się to ujarzmić.

https://www.instagram.com/p/BYiCokpDBVb/?taken-by=icoalyou

Redakcja: Nie ma chyba dwóch jednakowych bransoletek czy kolczyków prawda? Do jakich stylizacji najbardziej pasuje twoja biżuteria?

Charakterystyka materiału sprawia, ze biżuteria z węglem kamiennym pasuje właściwie do wszystkich stylizacji. Biżuteria z węglem jest dobra i do dresu i do eleganckiej sukienki. Często węgielek I COAL YOU. staje się osobistym symbolem, pamiątką dla nowego właściciela.

Redakcja: Kasiu, od zawsze chciałaś tworzyć biżuterię czy to raczej przypadek? Zaczynałaś przecież w domu, a po kilku latach otworzyłaś własną pracownię. To wielki sukces!

Myślę, że w życiu nic nie dzieje się przez przypadek, a czasem trzeba się ponieść przypadkowi. Cieszę się, że mogę pracować z węglem kamiennym i z biżuterią.

Redakcja: Polki szukają coraz częściej unikalnych przedmiotów zarówno dla siebie jak i dla swoich najbliższych. Czy odczuwasz ten trend?

Tak, unikatowość i wyjątkowość węgla kamiennego sprawia, że biżuteria I COAL YOU. jest często kupowana jako prezent dla najbliższych, często też leci w świat, by swoistym symbolem Polski, Śląska. Fakt, że każdy węgielek jest inny, pozwala spersonalizować swoje prezenty i mieć swój i tylko swój kawałeczek węgla.

Redakcja: Kto najczęściej kupuje twoje wyroby?

Kobiety, które są świadome i jakości i samego węgla kamiennego.

Redakcja: Twoja biżuteria jest dostępna w Polsce, ale również za granicą. To wspaniale, że nasze polskie złoto jakim jest węgiel dociera do kobiet na całym świecie. A gdzie można kupić w ogóle twoją biżuterię?

Lokalnie – w Katowicach, w Zabrzu, a także w poprzez sklep internetowy, www.icoalyou.com

Trendy na jesień 2017