paznokcie

Dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja, dbanie o to aby zawsze były mocne i zadbane. Bardzo pomocna jest kąpiel z żelatyny, którą w szybki i łatwy sposób każda z nas może wykonać w domowym zaciszu. Już po kilku zabiegach paznokcie będą nie do poznania!

Żelatyna to mieszkanka białek i peptydów, która jest uzyskiwana jest w procesie hydrolizy kolagenu. Jest to białko włókniste wzmacniające tkankę łączną i dodające jej elastyczności. Kolagen to również jeden z budulców płytki paznokcia dlatego tak świetnie sprawdza się w zabiegach pielęgnacyjnych na dłonie. Żelatyna zawiera również biotynę i sole mineralne, które mają znaczny wpływ na stan i wygląd płytki paznokcia.

Żelatynowa kąpiel to całkowicie bezpieczny zabieg, który przywróci paznokciom ich świetny wygląd i wzmocni ich kondycję. Do przygotowania zabiegu będą potrzebne:

  • 2 łyżki żelatyny
  • szklanka wody
  • miseczka
  • krem do rąk

Żelatynę wsyp do miseczki. Wodę zagotuj. Wrzątek przelej do miski z żelatyną i dokładnie wymieszaj, tak aby nie było grudek. Przygotowaną mieszankę pozostaw do ostygnięcia. Do jeszcze ciepłej mikstury włóż palce, tak aby paznokcie były całkowicie zanurzone. Pozostaw je w kąpieli żelatynowej przez około 2 minuty. Po tym czasie umyj dłonie, osusz je i posmaruj ulubionym kremem do rąk. Zabieg powtarzaj co 2 dni przez 2 tygodnie. Po tym czasie paznokcie staną się mocniejsze, nie będą się łamać i rozdwajać.

Pozostałą część żelatynowej kąpieli przelej do słoika lub pojemnika plastikowego i umieść w lodówce. Możesz ją przechowywać do 2 miesięcy. Żelatyna pod wpływem niskiej temperatury zmieni się w galaretkę, ale wystarczy przed kolejnym zabiegiem ją podgrzać w mikrofalówce i gotowe!

Sprawdź jak pielęgnować niedoskonałości skóry