Karolina Szostak – popularna dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna. Od ponad 20 lat związana z Polsatem – przez wiele lat była jedyną kobietą pracującą w jego sportowej redakcji. Wierna fanka siatkówki, piłki i sztuk walki. Uwielbia podróże i dobre kino.

Karolina Szostak wspólnie z Martą Kordyl wydała książkę ,, Mój spektakularny detoks”.

Podobno ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy nigdy się nie odchudzali i tych, którzy na diecie są przez całe życie. Schudnąć to wielka sztuka, ale utrzymać wagę – jeszcze większa.

Udało Ci się schudnąć – za Tobą wiele miesięcy wyrzeczeń i morderczych treningów – ale opłacało się, wyglądasz świetnie! Sukces świętujesz codziennie „niewinnym”, czekoladowym ciastkiem w ulubionej kawiarni…? Możesz mieć pewność, że na drodze do Twojej wymarzonej sylwetki stanie Twój największy wróg: efekt jo-jo.

Karolina Szostak doskonale zna ten scenariusz, bo jak sama przyznaje, przez całe życie stosowała przeróżne diety odchudzające, z mniejszym lub większym sukcesem, niestety zawsze kończące się tak samo – przybieraniem na wadze. Tak jednak było 30 kilogramów temu…

Dziś jest szczęśliwą, pewną siebie kobietą, a wszystko za sprawą niesamowitej przemiany, która zaszła nie tylko w jej ciele, ale i głowie. Nie stało się to jednak tylko za sprawą diety. W przypadku decyzji o zmianie nawyków żywieniowych należy działać kompleksowo, nie zapominając o aktywności fizycznej i tzw. „przypominajce”, czyli regularnym oczyszczaniu organizmu. W swojej najnowszej książce „Mój spektakularny detoks zdradza, co robić, by utrzymać wagę po odchudzaniu i uniknąć efektu jo-jo.

Karolina Szostak i okładka jej książki Mój spektakularny detoks

Karolina Szostak i okładka jej książki Mój spektakularny detoks

Statystyki nie kłamią – około 80% osób, które straciły na wadze, wraca do swojej poprzedniej wagi (częściej z nawiązką) w przeciągu dwóch lat.

Kiedy półtora roku temu Karolina podjęła decyzję o odchudzaniu, nie spodziewała się ogromnego sukcesu, który ją czekał. Zarówno ją, jak i współautorkę książki Martę Kordyl, bo obie postanowiły zmienić swoje życie i zawalczyć o siebie oraz swoje lepsze samopoczucie. Nowo zrodzona pasja do zdrowego stylu życia sprawiła, że zaprzyjaźniły się i postanowiły zgłębiać wspólne zainteresowania. Tak powstała książka „Moja spektakularna metamorfoza” która okazała się bestsellerem, a „Mój spektakularny detoks” jest jej kontynuacją.

Mój spektakularny detoks” to praktyczny poradnik, z którego dowiemy się, czym jest tytułowy detoks i dlaczego jest tak ważny w procesie utrzymania wagi w trakcie kuracji odchudzającej.

Przeczytaj też wywiad z Karoliną Szostak

(…) dieta oczyszczająca powinna być stosowana przede wszystkim po to, aby wspomóc procesy regeneracyjne organizmu i jego oczyszczanie z toksyn. Spadek masy ciała jest jej efektem ubocznym. Taka dieta jest pomocna podczas kuracji odchudzającej, ponieważ pozwala pozbyć się zgromadzonych toksyn, które często zaburzają metabolizm w takim stopniu, że nie możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.”

W książce, oprócz cennych porad i wskazówek żywieniowych, a także przykładowych zestawów ćwiczeń fizycznych, znajdziemy wiele smacznych i prostych przepisów na potrawy, które można spożywać zarówno w trakcie detoksu, jak i tuż po nim. „Mój spektakularny detoks” to przede wszystkim doskonałe uzupełnienie i wsparcie w trakcie odchudzania. Aby cały „projekt” się powiódł, do całkowitej zmiany myślenia o odżywianiu i rezygnacji ze złych (choć często bardzo przyjemnych) nawyków żywieniowych należy włączyć aktywność fizyczną i regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że ani waga, ani centymetr krawiecki nie wskażą już nigdy wartości sprzed kuracji odchudzającej.

Karolina Szostak i okładka jej pierwsze książki Moja spektakularna metamorfoza

Karolina Szostak i okładka jej pierwsze książki Moja spektakularna metamorfoza

O autorkach:

Karolina Szostak – popularna dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna. Od ponad 20 lat związana z Polsatem – przez wiele lat była jedyną kobietą pracującą w jego sportowej redakcji. Wierna fanka siatkówki, piłki i sztuk walki. Uwielbia podróże i dobre kino.

Marta Kordyl – dziennikarka, copywritera, scenarzystka. Pracowała dla wielu poczytnych czasopism. Wspólnie z Karoliną prowadzi program „Po zdrowie z Martą i Karoliną”. Zachęcają w nim do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.