joga twarzy

Joga twarzy to ćwiczenia, które pomogą zachować piękny i młody wygląd naszej twarzy. Ich prawidłowe i systematyczne wykonywanie poprawi owal twarzy, zredukuje widoczne zmarszczki oraz zapewni relaks zmęczonej skórze.

Stay Positive to nasza zabawa z nagrodami dla Was – zobaczcie w naszej galerii, jakie nagrody możecie wygrać.

  Swiss Image funduje 4 zestawy w skład których wchodzi szampon i odżywka do włosów Marka Swiss Image powstała dzięki połączeniu drogocennych składników szwajcarskiej natury i wody glacjalnej (polodowcowej) z najnowsza technologią i dziedzictwem farmaceutycznym. Produkty te nie zawierają silikonów i parabenów. Wyjątkowym składnikiem ich formuł jest alpejska woda glacjalna (polodowcowa), która: pozyskiwana jest z lodowców podczas naturalnego procesu ich topnienia zawiera biologicznie aktywne składniki i jest bogata w cenne minerały stosowana jest w kosmetykach, których celem jest nawilżanie,odświeżanie, wygładzanie i regeneracja skóry lub włosów ma taką samą strukturę jak woda w naszym organizmie, dzięki czemu jest dobrze przyswajalna i skutecznie transportuje w głąb komórek wszelkie składniki odżywcze i aktywne 50 lat doświadczenia w branży medycznej i farmaceutycznej Szwajcarii, kraju, w którym standardy jakościowe i eko są bardzo wygórowane

Joga twarzy to rodzaj gimnastyki twarzy mająca na celu przywrócenie jędrności skórze, poprawienie krążenia krwi, wygładzenie i profilaktykę zmarszczek. W efekcie ćwiczeń eliminowane są toksyny z organizmu, skóra twarzy staje się rozjaśniona i odmłodzona.

W twarzy znajduje się ponad 50 różnych mięśni, które podobnie jak mięśnie nóg, pośladków czy rąk, można ćwiczyć. Dzięki regularnemu treningowi poprawiają swoje napięcie oraz zwiększają swoją objętość. Regularne ćwiczenia twarzy sprawią, że zbędne będą zabiegi liftingujące, a pierwsze efekty zauważyć można już po 2 – 3 tygodniach intensywnych ćwiczeń. Zaletą jogi twarzy jest możliwość wykonywania ćwiczeń w każdy miejscu oraz o każdej porze, przed śniadaniem, podczas pracy czy tuż przed zaśnięciem. Wystarczy przeznaczyć kilka minut dziennie na ćwiczenia, a skóra naszej twarzy będzie wyraźnie jędrna a efekty starzenia się zostaną złagodzone.

Przystępując do ćwiczeń należy pamiętać o rozgrzewce i rozluźnieniu twarzy. Warto posmarować skórę twarzy ulubionym kremem lub oliwką. Joga twarzy to ćwiczenia holistyczne, które nie tylko będą obejmować twarz, ale wpłyną na kondycję całego ciała. Dlatego zanim zaczniesz ćwiczyć wyprostuj kręgosłup. Zamknij oczy, spróbuj się rozluźnić wyobrażając sobie świetlistą kulkę, która znajduje się na czole i następnie jej światło i ciepło spływa na twoją twarz. Teraz poruszaj szczęką w prawo i w lewo. Ma to na celu rozluźnić mięśnie twarzy. Jeśli uważasz, że nie poradzisz sobie na początku poproś o pomoc instruktora jogi.

Ćwiczenie na wygładzenie pionowej zmarszczki między brwiami

Otwórz jak najszerzej oczy, ale nie unoś brwi i nie marszcz czoła.  Postaraj się rozluźnić całą twarz i przez 10 sekund wpatruj się w obiekt przed tobą. Po tym czasie zamknij oczy i mocno zaciśnij powieki, ale nie mruż przy tym oczu. Ćwiczenie powtórz 4 razy. Dzięki niemu wzmocnisz mięśnie okrężne oczy a pionowa zmarszczka między brwiami stanienie się mniej widoczna.

Ćwiczenie na wzmocnienie mięśni szyi, podbródka i brody

Głowę przekręć w prawo i unieś podbródek. Wzrok skieruj na sufit i rozchyl usta. Językiem dotknij górnego podniebienia i przełknij ślinę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie, ale mając głowę zwróconą w lewo. Powtórz ćwiczenie 3-4 razy na każdą stronę. Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnisz najważniejsze mięśnie dolnej części twarzy.

Ćwiczenie na zapobieganie obwisaniu skóry pod oczami

Uśmiechnij się szeroko. Palce wskazujące połóż w w miejscu, gdzie masz kurze łapki. Uciskaj je napinając jednocześnie mięśnie pod powiekami. W ten sposób przeciwstawisz się oporowi. Staraj się nie angażować innych mięśni twarzy. Ćwiczenie wykonaj 20 razy, a każdy z nich przez 7 sekund.

Ćwiczenie na zmniejszenie worków pod oczami

Głowę ustaw prosto i nie obracając jej, spójrz jak najdalej w prawo. W tej pozycji wytrzymaj 3 sekundy. Spójrz znów przed siebie i spójrz w lewo. Ćwiczenie powtórz 5 razy na każdą stronę. Następnie zamknij oczy i skieruj oczy na czubek nosa. Tak wytrwaj 10 sekund.  Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnią się mięśnie przy oczach, a worki pod oczami zaczną zanikać.

 Jak wygrać nagrodę w akcji Stay Positive ?

Wyślij nam zdjęcie lub opisz jak walczysz z jesienną chandrą.

Odpowiedź konkursową wyślij na maila konkursy@allaboutlife.pl

Regulamin akcji „ Stay Positive”

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem Akcji „ Stay Positive ” (zwaną dalej „Akcją”), jest Allaboutlife.pl (zwana dalej „Organizatorem”).
 2. Fundatorem nagród są marki: Profarm Sp. z o. o., Eveline, Semco, Himalaya Herbals, Swiss Image, Invex Remedies, Wydawnictwo Kobiece.
 3. Akcja jest prowadzona na stronie www.allaboutlife.pl oraz udostępniana na profilu FB serwisu.

2. WARUNKI UCZESTNICTWA

 1. W Akcji mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne, konsumenci w rozumieniu art. 221 kodeksu cywilnego, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, za wyjątkiem pracowników Organizatora.
 2. Warunkiem wzięcia udziału jest przesłanie odpowiedzi lub zdjęcia opisującej, w jaki sposób walczy z jesienną chandrą na adres mailowy Organizatora: konkursy@allaboutlife.pl.
 3. Akcja trwa od dnia 3 października do dnia 31 października 2017 r.

3. NAGRODA

1. Nagrodami w Akcji są: 5 zestawów marki Pokrzepol. 5 zestawów od marki Eveline, 5 zestawów markiHimalaya Herbals, 3 zestawy marki Invex Remedies, 4 zestawy marki Swiss Image, 4 zestawy Semco oleje,  3 x CzaroMarownik 2018(zwane dalej „Nagrodami”).

2. Laureatom nie przysługuje prawo wymiany Nagród na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju.

3. Zwycięzca może zrzec się Nagród, ale w zamian nie przysługuje mu ekwiwalent pieniężny ani jakakolwiek inna nagroda.

4. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

 1. Każdy Uczestnik Akcji musi drogą mailową na adres konkursy@allaboutlife.pl przesłać opis lub zdjęcie w jaki sposób walczy z jesienną chandrą.
 2. Przesyłając odpowiedź, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
  Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
  Zwycięzcami konkursu zostaną osoby, których zgłoszenia będą najciekawsze i najbardziej spodobają się jury złożonego z osób wybranych przez Organizatora.
 3. Lista Zwycięzców Akcji zostanie podana na stronie www.allaboutlife.pl w przeciągu 7 dni od daty zakończenia akcji.
 4. Organizator ma prawo podać dane Zwycięzców tj. imię i nazwisko na liście Zwycięzców.
 5. Nagrody zostaną wydane Zwycięzcom na koszt Fundatora przesyłką pocztową lub kurierską dostarczoną w obrębie granic Polski.
 6. W celu przekazania Nagród, Zwycięzca w ciągu 7 dni od daty publikacji listy Zwycięzców powinien przesłać na mail: konkursy@allaboutlife.pl adres doręczenia nagrody wraz z numerem telefonu kontaktowego.
 7. W przypadku niedotrzymania w/w terminu, nagroda nie zostanie wysłana Zwycięzcy.
 8. Nagroda zostanie przesłana na adres wskazany przez Zwycięzcę w ciągu 14 dni od daty przesłania danych adresowych.
 9. Organizator ani Fundator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku niepodania bądź podania błędnych danych adresowych lub zmiany danych Uczestnika, o której nie został poinformowany. W takim przypadku nagroda przepada.

5. REKLAMACJE

 1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Akcji, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie w czasie trwania Akcji, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia wydania Nagród.
 2. Reklamacja zgłoszona po wyznaczonym terminie nie wywołuje skutków prawnych.
 3. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji. Reklamacja powinna być przesłana listem poleconym na adres Organizatora z dopiskiem „Akcja stay positive”
 4. Reklamacje rozpatrywane będą pisemnie w terminie 30 dni.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
 2. Spory odnoszące się i wynikające z Akcji będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad Akcji w trakcie jej trwania. Informacja o zmianach będzie zamieszczona na stronie akcji w serwisie www.allaboutlife.pl