Ania i Robert Lewandowscy

“Akademia Przyszłości” to program skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest wsparcie dzieci z biedniejszych rodzin i pomoc w odzyskaniu przez nich pewności siebie. Ania i Robert Lewandowscy również wsparli akcję i wspólnie z 11-letnią Amelką będą spełniać marzenia.

Ania i Robert Lewandowscy wsparli akcję “Akademia Przyszłości”. Jest to nowatorski program edukacyjny mający na celu wsparcie dzieci ze szkół podstawowych i pomoc w odniesieniu przez nich sukcesu. “Akademia Przyszłości” powstała w 2003 roku z inicjatywy księdza Jacka WIOSNY Stryczka – pomysłodawcy innej świetnej akcji “Szlachetna Paczka”.

Akademia sprawia, że dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, nawet często do niczego mogą poczuć się wyjątkowo. Ktoś roztacza nad nimi opiekę i przeprowadza je do lepszego życia. Dzieci cały rok pracują z tutorem, wolontariuszem, który zapewnia im niezbędną pomoc w rozwoju samych siebie. Dzięki temu rozwijany jest potencjał dziecka, uczy się ono jak radzić sobie z problemami otaczającego nas świata.

W ramach pracy z dzieckiem tutorzy przechodzą od poczucia niższości, bezradności i braku motywacji u dziecka, do podejmowania przez nie wyzwań i otwartości na potencjalne sukcesy. Praca z dzieckiem ma jednak finalnie doprowadzić do stanu zdolności dziecka do kreowania. Jest to droga od doświadczania porażki w szkole do radzenia sobie w życiu.

Ania i Robert Lewandowscy wsparli 11-letnią Amelkę, z którą razem chcą realizować wspólne marzenie. Jakie? To bardzo proste – żeby na świecie nie było złych ludzi!

https://www.facebook.com/akademia.przyszlosci/videos/10155471742541339/

 

Zobacz czym jest dobroczynność – wywiad z prof. Januszem H. Skalskim.