Ruszyła 9. edycja konkursu Fashion Designer Awards dla młodych projektantów. Jak zapowiada Joanna Sokołowska – Pronobis inicjatorka konkursu, tematem tegorocznej edycji jest “Tribute to Nature”. W jego ramach “Jedziemy do puszczy, będziemy w Himalajach, zejdziemy w głębiny oceanów, może znajdziemy inspirację w czerwonej ziemi z Afryki albo szarościach wygasłych wulkanów w Sudetach.” Dla laureatów przewidziano fantastyczne nagrody. Wśród nich staże w atelier w Polsce i za granicą oraz po raz pierwszy kurs na uczelni w Chinach.

Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. “W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy – w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne i tajemnicze. – mówi. Nie można tego tematu nie powiązać z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością.”

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs skierowany jest do utalentowanych i początkujących designerów, marzących o sukcesie, pragnących zaistnieć w świecie mody, chcących zdobyć doświadczenie na stażu w zagranicznym domu mody.

Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje finalistom realną szansę zaistnienia w mediach. Poza tym to świetny sposób poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio przez staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na imprezy branżowe.

Co roku honorowym przewodniczącym jury konkursu jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, na który zwycięzca zabierze ze sobą komputer Microsoft Surface Pro, staż w Bizuu, staż w dziale stylizacji TVN, oraz wakacyjny kurs na kierunku projektowanie mody w  Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach. Politechnika Shaanxi jest jedną z 20 najlepszych wyższych szkół zawodowych w Chinach. Uczelnia oferuje 63 programy nauczania. Jednym z najpopularniejszych jest kierunek projektowania mody, a absolwenci tej uczelni to laureaci wielu nagród w Chinach i na świecie.

Zmagania konkursowe w 9 edycji oceni jak zawsze znakomite grono jurorów. Wśród nich Tomasz Ossoliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams, Joanna Horodyńska.

FASHION DESIGNER AWARDS – ETAPY:

1. do 2 -go lutego 2018 – OSTATNI DZIEŃ NA PRZESYŁANIE ZGŁOSZENIA

2. LUTY/ MARZEC 2018 – I i II OBRADY JURORÓW

3. 24 MARCA 2018 – PÓŁFINAŁ w GALERII MOKOTÓW

4. 23 KWIETNIA 2018 – GALA FINAŁOWA

Autorką grafiki do 9 edycji jest ponownie jedna z najlepszych ilustratorek mody w Polsce Anna Halarewicz.

Partnerzy: Microsoft Surface, Designer Gallery ( Galeria Mokotów ), Wella Professionals, Mac Cosmetics, Quiskin, Quantum Clinic, Hotel Indigo, Florentin Restauracja, Shaanxi Polytechnic Institute, MSKPU

Patroni Medialni: Radio Czwórka, Gala, wp.pl, lamode.info, fashionpost.pl, Kmag Magazyn, FashionTv Magazine, Clear Channel

Więcej informacji na temat konkursu na www.fashiondesignerawards.com.pl