Taniec - poznaj wszystkie jego zalety!

Taniec jak powszechnie wiadomo to jeden ze sposobów na utrzymanie zgrabnej sylwetki. To również świetna zabawa, ale przede wszystkim wiele korzyści dla naszego zdrowia. Poznaj wszystkie jego zalety, a na pewno będziesz tańczyć w każdej wolnej chwili!

Taniec wpływa na nasze zdrowie emocjonalne, fizyczne, psychiczne oraz na nasz ogólny stan zdrowia. Poza tym taniec to czysta radość. Ma on dobroczynny wpływ szczególnie dla osób z wysokim ryzykiem chorób układu krążenia. Badania przeprowadzone we Włoszech wykazały, że osoby z niewydolnością serca, które wybrały taniec jako formę rehabilitacji wybrały taniec, poprawili ogólny stan zdrowia serca, lepiej oddychają.

Niewątpliwą zaletą tańca jest utrata wagi ciała. Udowodniono, że aerobowy program ćwiczeń oparty na tańcu jest równie skuteczny jak jazda na rowerze czy jogging. Oczywiście bardzo ważne jest, aby tańczyć regularnie.

Podczas tańca jesteśmy zmuszeni do większego niż zwykle ruchu, który angażuje do pracy wszystkie nasze mięśnie. Wymaga on również od nas większej elastyczności. Zwiększa też naszą siłę. Zmusza mięśnie do utrzymania ciężaru własnego ciała, utrzymania figur. Wymaga napinania mięśni szczególnie nóg. To z kolei wpływa na zwiększenie naszej wytrzymałości i pozbycie się uczucia zmęczenia. Regularne tańczenie wpływa też na zwiększenie odporności, szczególnie w przypadku jeśli jest to taniec energiczny.

Lekcje tańca pomagają zwiększyć pewność siebie. Każdy nowo poznany krok to wzrost poziomu zaufania do samego  siebie. Pewność siebie ma z kolei odzwierciedlenie w życiu prywatnym czy służbowym. Jest on też aktywnością społeczną, przyczynia się do poznawania nowych ludzi. Uczęszczanie na lekcje tańca zwiększają poczucie własnej wartości i rozwija umiejętności interpersonalne. Poza tym zmniejsza się napięcie w naszym organizmie, a w konsekwencji czujemy się lepiej.

Sprawdź czym jest cosagach.