Cosagach to nowy trend, który będzie niewątpliwie królować w 2018 roku. Jest to szkocka odpowiedź na filozofię hygge tak przecież popularny na całym świecie. Czym jest i czy można go łatwo osiągnąć?

Cosagach to szkocka teoria szczęścia będąca konkurencją dla duńskiego hygge. Przypomnijmy, że hygge wiąże się z poszukiwaniem szczęścia w rzeczach małych, stworzeniem otoczenia, w którym będziemy czuć się po prostu dobrze. Podstawą hygge jest dobre samopoczucie i otaczanie się przytulnymi rzeczami.

Nadchodzi nowy trend, który w 2018 roku podbije serca wielu osób – cosagach. Jest to gaelickie określenie stanu, w którym jest nam przytulnie, ciepło i wygodnie. Dlaczego narodził się on właśnie w Szkocji? Odpowiedź jest dość prosta. Szkocja to miejsce, które charakteryzuje się surowością klimatu i krajobrazu. Ludzie poszukują więc ciepła, nie tylko zimą. Każda pora roku jest dobra, aby usiąść przy kominku z gorącą herbatą w ręku, kocem i dobrą książką. Jest to więc czas wyciszenia oraz szczęścia wynikającego choć z małej wolnej chwili dla samego siebie. Trzeba jednak pamiętać, że cosagach można nie tylko osiągnąć w swoim domu. Można go poczuć w restauracji, pubie wraz z przyjaciółmi czy kurorcie narciarskim. Najważniejsze, aby było nam wygodnie i ciepło!

Dowiedz się więcej na temat koreańskiej pielęgnacji.