Depilacja laserowa- jak często planowałaś pierwszą wizytę w salonie kosmetycznym, aby pozbyć się zbędnego owłosienia i zazwyczaj kończy się to jedynie na planach? Właśnie teraz masz najlepszy moment na to, żeby zrealizować w końcu swoje postanowienie i poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Depilacja laserowa latem? Czasem dopiero o tej właśnie porze roku czujemy i widzimy taką potrzebę aby usunąć owłosienie, a to już za późno! Ile razy każdy z nas zastanawiał się nad tym jak usunąć niechciane owłosienie, która z dostępnych metod przynosi trwałe efekty, ile może trwać taka wizyta, czy zabieg jest bezbolesny i kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę?

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa twarzy

Sezon jesienno-zimowy i depilacja to najlepszy duet!

Depilacja laserem diodowym LightSheer® Duet™ to jedyna trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jednak, żeby była efektywna należy odpowiednio wcześniej ją rozpocząć. Do pełnego pozbycia się niechcianego owłosienia potrzeba jest co najmniej kilku wizyt (średnio 5-8), które likwidują aż do 96-97% niepożądanych włosów. Takie zabiegi warto rozpocząć o właściwej porze roku, ponieważ po każdej wizycie należy zrobić przerwę ok. 8-10 tygodni.

Poza powtórzeniem zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, skóra do zabiegów depilacji laserowej powinna być odpowiednio przygotowana. Jeśli chcemy poddać się zabiegom powinniśmy też zrobić przerwę w opalaniu minimum 2 tygodnie wcześniej, to samo dotyczy wizyt w solarium czy użycia samoopalacza. Dlatego jesień i zima kiedy ciało zakrywamy, to najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji – powiedziała Dominika Martyniak, założycielka marki epilira.

Co daje depilacja laserowa?

Istotą depilacji laserowej jest niszczenie cebulek włosa za pomocą lasera. Energia emitowana przez wiązkę urządzenia jest transportowana przez barwnik we włosie (melaninę) do macierzy włosa (część odpowiedzialna za jego wzrost) aby ją zniszczyć. Uszkodzeniu ulega wyłącznie włos, nie powodując uszkodzenia skóry, dzięki czemu może być stosowany nawet w tak wrażliwych miejscach jak twarz, bikini, pachy czy pośladki. Trwałość zabiegu wynika z biologicznych właściwości skóry i mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają możliwości ponownego wzrostu.

Usuwanie owłosienia depilatorem, woskiem czy innymi bardziej tradycyjnymi sposobami takimi jak maszynka nie przynosi trwałych efektów. Zajmuje znacznie więcej czasu, a przy tym wcale nie jest efektywne kosztowo. Zabieg depilacji laserowej pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze. Przede wszystkim pozbyć się problemu wrastania czy odrastania włosków, podrażnień skóry oraz zapalenia mieszków włosowych – dodała Dominika Martyniak.

Depilacja laserowa bezpieczna i bezbolesna

Urządzenie diodowe stosowane do zabiegów depilacji działa powierzchownie, dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Jest to metoda depilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Często są obawy z powodu panującego przeświadczenia, że jest to zabieg bolesny. Tymczasem czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego LightSheer® Duet™ jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). Jeśli chcemy sprawdzić odczuwalność zabiegu, najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację i próbę laserową, dzięki której dowiemy się jak reaguje nasze ciało na działanie urządzenia.

Odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna. Zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą lasera jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Niewielki dyskomfort z tym związany jest redukowany dzięki dwóm systemom – LightSheer® Duet™ jako jedyny laser posiada dwie głowice. Pierwsza (ET) z systemem chłodzącym służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga (HS) łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową z systemem delikatnego zasysania skóry, co niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu – skomentowała Dominika Martyniak.

Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego, kto chce pozbyć się skutecznie zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. Jeden zabieg na jedną część ciała taką jak uda czy łydki trwa od 15 do 20 min. Przy mniejszych partiach, jak pachy czy twarz, jest to około 5 minut. Wystarczy wybrać odpowiedni salon medyczny i dogodny termin. Pamiętajcie o tym, że taką serię zabiegów najlepiej rozpocząć jesienią lub zimą, żeby już na wiosnę czy lato cieszyć się gładką skórą.

Adresy salonów medycznych epilira:

ul. Topiel 12, Warszawa

ul. Gubińska 8f, Wrocław

Infolinia epilira: +48 690 432 015

artykuł we współpracy z epilira

epilira to firma medyczna z salonami w Warszawie i we Wrocławiu, w której pracują specjaliści w dziedzinie depilacji laserowej.

Usługi depilacji laserowej wykonywane są najnowocześniejszym i najskuteczniejszym sprzętem LightSheer® Duet™ firmy LUMENIS.

epilira jest wyspecjalizowana w depilacji wszystkich fototypów skóry (od najjaśniejszych po bardzo ciemne). Dodatkowo, w salonach epilira klienci mają zapewnioną kompleksową usługę. Poza zabiegiem depilacji laserowej, oferowana jest profesjonalna konsultacja i kwalifikacja, a po zabiegu można liczyć na pełną opiekę pozabiegową oraz porady dotyczące pielęgnacji ciała.

epilira świadczy usługi trwałej depilacji od 2013 roku. Jako jedyny gabinet medyczny ma swojej ofercie najtańsze pakiety na zabiegi laserowe wykonane urządzeniami LightSheer® Duet™, Palomar Vectus, Candela GentleLASE lub GentleMax.

Oferta

Salony epilira jako jedyne w Polsce wprowadziły atrakcyjny pakiet usług z podziałem na części ciała (a nie na pojedyncze partie). To gwarantuje klientowi najniższą cenę (z wyłączeniem ofert promocyjnych) zabiegów laserem diodowym całych partii ciała np.: twarz (wąsik, broda czy baki) jest liczona w 1 cenie, podobnie kończyny – ręce czy nogi liczone są w 1 cenie za parę, a nie osobno.

W przypadku depilacji laserowej klientom wystarcza około 5-8 zabiegów aby cieszyć się gładką skórą. Jednak ilość zabiegów, to kwestia bardzo indywidualna. Dlatego epilira, jako jedyny gabinet medyczny w Polsce ma w swojej ofercie najtańsze pakiety na zabiegi laserowe wykonane urządzeniami LightSheer® Duet™, Palomar Vectus, Candela GentleLASE lub GentleMax. Pakiet ważny jest przez 2 lata.