Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?

     Depilacja laserowa to zabieg, który przede wszystkim kojarzony jest z długotrwałymi efektami. Po wykonaniu całej serii naświetleń laserowych można bowiem cieszyć się jedwabiście gładką skórą nawet na stałe. Mimo takich spektakularnych rezultatów, wiele osób nadal obawia się bólu, który mógłby się pojawić podczas przeprowadzanego zabiegu. Czy rzeczywiście depilacja laserowa boli?

Odczucia w trakcie zabiegu depilacji laserowej    

Na początku należy zdawać sobie sprawę, że ból przy depilacji laserowej jest kwestią bardzo indywidualną. Skóra każdego z nas inaczej reaguje na działanie lasera. Niektórzy podczas wykonywanego zabiegu czują jedynie delikatne pieczenie, podobne do tego, które pojawia się podczas zbyt intensywnego opalania. Innym z kolei, towarzyszy równomierne ukłucie podobne do ukąszenia komara. Dla pozostałych depilacja laserowa jest całkowicie bezbolesna.

Realne odczucia zależne są jednak jeszcze od wielu innych czynników. Spory wpływ na występujący ból podczas depilacji ma kolor posiadanego owłosienia. Osoby, które mają ciemniejsze włoski, będą czuły się w trakcie zabiegu bardziej komfortowo, ponieważ laser bez żadnych problemów wykryje znajdujące się na skórze niechciane owłosienie. Przy jaśniejszych włoskach, zabieg może okazać się nieprzyjemny ze względu na to, że urządzenie nie będzie w stanie, aż tak dokładnie wykryć znajdującej się w owłosieniu melaniny. 

Depilacja laserowa będzie także bolesna dla osób, które zdecydowały się poddać zabiegowi na opalonej skórze. Możliwość wystąpień podrażnień, a nawet poparzeń w tym przypadku znacznie wzrasta. Dlatego szczególnie tak ważne jest, aby przynajmniej miesiąc przed planowaną depilacją całkowicie zrezygnować z kąpieli słonecznych oraz wizyt w solarium.

Kiedy depilacja laserowa jest najbardziej bolesna?

     Depilacja laserowa wąsika może niestety powodować pewien dyskomfort. To jeden z najbardziej wrażliwszych obszarów ciała, dlatego zabieg na tej partii skóry nie będzie należał do najprzyjemniejszych. Depilacja laserowa głębokiego bikini również okaże się bardziej dokuczliwa. Panie, które są szczególnie wrażliwe na ból, nie powinny wykonać zabiegów podczas miesiączki. W tym czasie skóra jest bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, więc może jeszcze dodatkowo wzmagać poczucie bólu. Z kolei depilacja rąk czy nóg nie powinna być zbytnio uciążliwa. 

Aby nieco złagodzić nieprzyjemne odczucia w trakcie zabiegu nowoczesne lasery wyposażone są dodatkowo w system chłodzący, który znacząco łagodzi mogące pojawić się uczucie dyskomfortu. Osoby, które mimo to nadal obawiają się bólu podczas depilacji laserowej, mogą poprosić personel danego salonu kosmetycznego o polecenie specjalnych kremów i żeli kojących, znacząco zwiększających komfort naświetleń laserowych.

 Decydując się na depilację laserową warto korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych. Dostępne w całej Polsce gabinety Depilacja.pl specjalizują się w wykonywaniu zabiegów laserowego usuwania włosów. Wykwalifikowani kosmetolodzy nie tylko zadbają o odpowiednie poczucie komfortu podczas przeprowadzanego zabiegu, ale również skutecznie doradzą jak dbać o pielęgnację skóry, aby można było cieszyć się długotrwałymi efektami depilacji laserowej. Nie zwlekaj więc dłużej i już teraz sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl !