Sposoby na przemarznięcie, czyli jak szybko się rozgrzać

Zima to czas, kiedy przemarznięcie może zdarzyć się każdemu z nas. Działanie niskiej temperatury, wiatr czy śnieg to niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą spowodować, że się przeziębimy. Jak chronić się przed przemarznięciem? 

Przemarznięcie to stan, w którym wiele z nas marzy o szybkim rozgrzaniu. Nikt z nas nie lubi kiedy jest nam zimno, mamy katar czy czujemy dreszcze. Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów, które pobudzą krążenie, a my od razu poczujemy się lepiej!

1. Przygotuj herbatę lub napar

Picie ciepłych napojów z pewnością świetnie rozgrzewa. Wielu z nas sięga po herbatę z cytryną i miodem, jednak są jeszcze inne niezawodne napoje, które szybko rozgrzewają. Napary bardzo skutecznie zwiększają ciepłotę ciała. Warto przygotować napary z ziół jak tymianek, kwiat lipy, czarny bez czy z maliny. Świetnie sprawdzi się napój imbirowy, który pobudza krążenie i błyskawicznie rozgrzewa. Do gorącej szklanki wody dodaj łyżeczkę miodu, sok z połowy cytryny i kilka plasterków imbiru. Tak przygotowany napój zamieszaj i wypij ciepły.

2. Przygotuj gorącą kąpiel

Kąpiel to świetny sposób, aby się rozgrzać. Pamiętaj jednak, że nagła zmiana temperatury ciała może być niebezpieczna. Nim zażyjesz ciepłej kąpieli odczekaj kilka minut. Jeśli od razu po przyjściu do domu wskoczysz do wanny możesz zasłabnąć. Rozgrzewającą kąpiel przygotujesz napełniając wannę ciepłą wodą. Dodaj do niej 10 kropli olejku sosnowego i 5 kropli olejku pomarańczowego. Zanurz się w wodzie. Kąpiel powinna trwać nie mniej niż 10 minut, a nie więcej niż pół godziny.

3. Przygotuj inhalację

Inhalacje polegają na wdychaniu oparów o leczniczych właściwościach. Możesz je bardzo łatwo przygotować. Kilka kropli olejku eterycznego nalej na chusteczkę lub poduszkę przed snem i spokojnie wąchaj. Jeśli czujesz, że twoje zatoki zaczynają się zatykać przygotuj specjalną inhalację. Wlej 10 kropli olejku do miski z gorącą wodą, pochyl się nad naczyniem i przykryj głowę ręcznikiem. Opary wdychaj oddychając głęboko nosem przez 10 minut. Inhalację powtarzaj tak długo aż nie poczujesz, że zatoki się odetkały.

Zobacz jak przygotować koktajl witaminowy na przeziębienie.