kriolipoliza

Kriolipoliza to nowoczesna, mniej inwazyjna liposukcja, która polega na zamrożeniu tkanki tłuszczowej. Jest ona alternatywą dla tradycyjnego odsysania tłuszczu i zyskuje coraz większą popularność. 

Kriolipoliza jest zabiegiem medycyny estetycznej polegający na zamrażaniu tłuszczu i modelowaniu ciała jednocześnie. Podczas zabiegu następuje zassanie i zamrożenie fałdki tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu specjalnych głowic zabiegowych. Obszar ciała, na którym dokonywany jest zabieg jest utrzymywany w niskiej temperaturze – poniżej 10°C . Lipidy wypełniające komórki tłuszczowe zmieniają stan skupienia z ciekłe w stały i ulegają krystalizacji. Tkanka tłuszczowa zostaje zamrożona, a dalej jest ona eliminowana z organizmu przez działanie procesów metabolicznych w ciele. W efekcie dochodzi do wysmuklenia ciała na obszarze poddanym zabiegowi.

Kriolipoliza nie jest bolesna. Skutki uboczne są znikome i indywidualne. W zależności od podatności ciała na bodźce zewnętrzne mogą wystąpić siniaki, zaczerwienienia i opuchlizna powstała na skutek działania aplikatora. Pierwsze efekty kriolipolizy widoczne są już po kilku zabiegach, ale dopiero po 5 tygodniach kuracji można zobaczyć w pełni zadowalające efekty kuracji.
Kriolipoliza polecana jest osobą, które chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu z brzucha, twarzy, dolnej i górnej części ud. Tu działanie tej metody jest najskuteczniejsze. Efekty widać już po miesiącu, kiedy nastąpi całkowita metabolizacja obumarłych komórek tłuszczowych. Jest to jednak uzależnione od pracy wątroby. Niektóre osoby mogą więc pierwsze efekty zabiegu zauważyć dopiero po kilku miesiącach i powtórzeniu kriolipolizy na wybraną partię ciała.
Kto nie powinien poddawać się zabiegowi kriolipolizy?
Do tych osób należą:
  • kobiety w ciąży,
  • kobiety karmiące piersią,
  • dzieci,
  • osoby cierpiące na choroby wątroby i cukrzycę.
  • osoby o niskim ciśnieniu i reagujące na działanie niskich temperatur.

Sprawdź jak używać maseczki w płachcie.