Agnieszka Kotulanka nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 61 lat. Znana była jako odtwórczyni roli  Krystyny Lubicz w serialu “Klan”.

Agnieszka Kotulanka miała dwójkę dzieci Katarzynę i Michała. Jej byłym mężem jest aktor Jacek Sas-Uhrynowski.

Ostatnie lata były dla aktorki trudne, mówiło się o jej problemach z alkoholem przez który straciła rolę w serialu. W ciężkich chwilach wspierała ją córka, która walczyła o jej powrót do normalnego życia.

 

Agnieszka Kotulanka – nekrolog Gazeta Wyborcza

Życiorys

Agnieszka Sas-Uhrynowska (Agnieszka Kotulanka) ukończyła w 1975 XXXIX Liceum Ogólnokształcące im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie[2], w 1980 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1981–1989 była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, w Teatrze Telewizji debiutowała w 1980 rolą Letty w inscenizacji dramatu Śmierć komiwojażera (1949) Arthura Millera w reżyserii Kazimierza Karabasza, u boku m.in. Tadeusza Łomnickiego i Barbary Krafftówny. W 1989 wyjechała do Kanady, gdzie mieszkała dwa lata. Po występie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu podjęła decyzję o powrocie do kraju.

Największą popularność przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu telewizyjnym Klan (lata 1997–2013). W 2000 roku dostała statuetkę Telekamery dla najlepszej aktorki polskiej. Występowała w Teatrze Komedia, a także gościnnie w Teatrze Kwadrat, oraz w Teatrze Bajka w Warszawie.

źródło: wp.gwiazdy, plejada.pl, klan-oficjalny fan page, film polski, wikipedia