Małgorzata Szumowska

Małgorzata Szumowska została nagrodzona Srebrny Niedźwiedziem za film “Twarz” podczas odbywającego się 68. Festiwalu Filmowego w Berlinie. Gratulujemy!

Małgorzata Szumowska została uhonorowana drugą nagrodą podczas odbywającego się Festiwalu Filmowego w Berlinie. Złotego Niedźwiedzia otrzymała Adina Pintile z Rumunii za “Touch me not”. Trzeba podkreślić, że ta nagroda jest drugą co do ważności nagrodą festiwalu.

Film “Twarz” opowiada o tragicznym wypadku, na skutek którego główny bohater Jacek odnosi poważne obrażenia twarzy. Udaje mu się przeżyć wyłącznie dzięki nowatorskiej operacji. Po długie hospitalizacji bohater wraca do rodzinnego miasta. Jednak dotąd lubiany i doceniany przez sąsiadów Jacek zostaje odrzucony przez najbliższych. Choć zyskuje on drugie życie, bardzo wiele traci. Film jest celnym portretem statystycznego Polaka, który nie jest przyzwyczajony do zmian. Wszystko co inne go przeraża, zawsze traktuje jak obce i nadal wierzy w moc egzorcyzmów.

Małgorzata Szumowska inspirowała się kręcąc “Twarz” prawdziwymi zdarzeniami. Ukazała kulisy pierwszego w Polsce udanego i ratującego życie przeszczepu twarzy. Miał on miejsce pięć lat temu w Centrum Onkologii w Gliwicach.

W rolach głównych wystąpili: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol.

źródło: PAP, TVN.24.PL

Sprawdź czy znaki zodiaku definiują charakter.