Naturalne rozwiązanie problemów skórnych u dzieci.

Rodzicem być. To z pewnością ogromne szczęście a zarazem odpowiedzialność, radość pomieszana z obawami o zdrowie dziecka. Pierwsze słowa, pierwsze kroki, ale także pierwsze nieprzespane noce, kolki i… 

UWAGA – alergia

Alergia skórna zwana jest także kontaktową, ponieważ reakcje uczuleniowe są wynikiem kontaktu organizmu z drażniącą substancją. Przyczyną pojawienia się takiej alergii mogą być produkty spożywcze, leki, tworzywa sztuczne, metale, związki chemiczne oraz kosmetyki. Typowymi objawami alergii są swędzenie, wysypka oraz zaczerwienienie.

Dotknięte alergią skórną dzieci powinny pozostawać pod stałą kontrolą lekarza. Oprócz stosowania leków, kiedy już wystąpią objawy, zalecana jest również profilaktyka – czyli unikanie kontaktu ze zdiagnozowanym alergenem. Istotne jest również unikanie skrajnie wysokich i niskich temperatur, pranie ubrań w delikatnych środkach hipoalergicznych oraz pielęgnowanie alergicznej skóry odpowiednimi kosmetykami.

UWAGA – atopowe zapalenie skóry 

Atopowe zapalenie skóry ma swoje źródło w skłonnościach genetycznych, które dziedziczymy i środowisku w jakim żyjemy. Jeżeli chociaż jedno z rodziców jest obciążone tym problem, to u dziecka zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia problemów skórnych.

Oczywiście do zachorowania nie trzeba przodków z tym problemem, równie istotne są tu czynniki środowiskowe, czyli alergeny występujące w naszym otoczeniu. AZS objawia się wysuszeniem skóry, uczuleniem w postaci wysypki grudkowo-pęcherzykowej, której towarzyszy rumień oraz swędzenie. Leczenie jest bardzo trudne i żmudne i polega m.in. na dobraniu odpowiednich kosmetyków łagodzących objawy.

UWAGA – skóra skłonna do podrażnień 

Podrażnienia dotyczą nas wszystkich lecz w szczególności ludzi ze skórą wrażliwą. Podrażniona skóra staje się zazwyczaj zaczerwieniona i szorstka. Zapobiegać temu problemowi możemy przede wszystkim unikając substancji drażniących oraz stosując delikatne kosmetyki i środki czystości.

Kosmetyki łagodne jak natura

Alergia to swoisty, tragiczny paradoks rozwoju cywilizacji. Chcąc żyć lepiej, wygodniej i zdrowiej – człowiek stworzył sobie i swoim dzieciom piekło w postaci alergii… Ucieczka przed cywilizacją nie jest niestety możliwa, możemy natomiast złagodzić przykre dolegliwości z niej wynikające – wybierając produkty do pielęgnacji ciała i domu, bazujące na naturalnych, łagodnych składnikach. Laboratorium Naturella w trosce o delikatną, skłonną do alergii skórę najmłodszych opracowało linię kosmetyków hipoalergicznych. W jej skład wchodzą:

Hipoalergiczny żel do mycia ciała dla dzieci OnlyBio

Hipoalergiczny płyn do kąpieli dla dzieci OnlyBio

Hipoalergiczna pianka do mycia dla dzieci OnlyBio

Hipoalergiczny szampon dla dzieci OnlyBio.

Wszystkie produkty zawierają przynajmniej 99,55% składników pochodzenia naturalnego. Ich receptury zostały dostosowane do skóry dzieci z objawami atopowego zapalenia, uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień. Wyróżnikiem wszystkich produktów marki OnlyBio jest wytwarzana przez mikroorganizmy, naturalna biosurfaktyna z rzepaku, która skutecznie
i delikatnie myje skórę i włosy, oraz działa antyseptycznie.

Fitosterole zatrzymują wilgoć, łagodzą podrażnienia i pobudzają produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację skóry. Delikatny olej z rzepaku uelastycznia naskórek i chroni go przed działaniem środowiska zewnętrznego. Kosmetyki hipoalergiczne dla najmłodszych nie zawierają barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie. Ponadto pozbawione są takich niepożądanych substancji jak SLS, SLES, PEG, parabeny, silikony, parafiny itp.. Są całkowicie wegańskie i biodegradowalne.

Dziecięce produkty hipoalergiczne OnlyBio dostępne są na https://onlybioonlyeco.com oraz w wybranych sklepach ekologicznych i drogeryjnych.