dieta baletnicy

Dieta baletnicy zwana też dietą baleriny zyskuje coraz większą popularność. Na Instagramie pojawia się coraz więcej zdjęć dziewczyn, które pokazują efekty przeprowadzonej diety. Jednak czy jest ona do końca zdrowa?

Dieta baletnicy to nowa dieta, która pozwala zrzucić nawet 10 kilogramów tylko w 10 dni. Trzeba przyznać, że dieta jest wymagająca pod kątem ilości kilogramów jakie należy podczas diety zrzucić. Jest to niemal dieta głodowa, która może prowadzić do wyniszczenia organizmu.

Dieta baletnicy polega na zastosowaniu się do następujących wskazówek:

  • dzień 1 i 2 – należy pić jak najwięcej wody, ale też można pić kawę pod warunkiem, że nie będzie ona osłodzona;  ilość jaka można wypić to 4 filiżanki o pojemności 250 mililitrów dziennie;
  • dzień 3 i 4 – należy jeść wyłącznie odtłuszczony nabiał, w tym mleko, jogurty i biały ser;
  • dzień 5 i 6 – należy jeść ziemniaki w mundurkach w ilości 11 sztuk dziennie;
  • dzień 7 i 8 – należy jeść białe, gotowane mięso do 0,5 kg dziennie;
  • dzień 9 i 10 – należy jeść wyłącznie zielone warzywa.

Dieta baletnicy jest uważana za jedną z najbardziej niezdrowych diet odchudzających. Głodówka, która jest poniekąd związaną z tą dietą może doprowadzić do niedoboru wielu składników odżywczych. Organizm zaczyna funkcjonować gorzej i powoli się wyniszcza. Picie kawy, które jest zalecane w diecie baletnicy wypłukuje składniki mineralne z organizmu oraz witaminy niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Zdrowym punktem diety jest natomiast spożywanie warzyw choć bardzo krótko.

Sprawdź fit przepisy Karoliny Szostak.