jędrne pośladki

Jędrne pośladki to marzenie każdej z nas. Co więcej dzięki niewielkiemu wkładowi pracy, ale systematyczności będziemy mogły cieszyć się piękną sylwetką jeszcze przed nadejściem lata.

Jędrne pośladki są marzeniem każdej kobiety. Dzięki systematycznym ćwiczeniom i zbilansowanej diecie są one możliwe do osiągnięcia. Ich wykonywanie nie wymaga wiele czasu, a efekty będą z pewnością satysfakcjonujące. Co więcej ćwiczenia na pośladki wykonywane jedno po drugim pomagają spalić zbędne kalorie i zwiększają poziom tkanki mięśniowej w organizmie. To z kolei wpływa na redukcję tłuszczu i wpływa na poprawę wyglądu naszego ciała.

Ćwiczenia na pośladki ujędrniają skórę, modelują i podnoszą pupę. Działają one też na uda wysmuklając je i redukując cellulit. Mięśnie są pobudzane do pracy, poprawia się krążenie krwi i limfy, a komórki tłuszczowe są rozbijane.

Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą wysmuklić uda i ujędrnić pośladki. Jeśli zaczniecie już dziś ćwiczyć to z pewnością do lata uzyskasz pożądany efekt.

1. Przysiady sumo

Stań w szerokim rozkroku, tak aby kolana były poza linią bioder. Zrób przysiad “sumo”. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra muszą być wypchnięte do przodu. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz 15 razy i zmień nogę.

2. Wkopy w tył na stojąco

Stań stabilnie na podłodze i upewnij się, że za tobą jest dużo wolnego miejsca. Ręce wyciągnij przed siebie, a dłonie zaciśnij w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak tylko potrafisz. Wytrzymaj chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 7-10 razy. Serię powtórz też na lewą nogę.

3. Pulsowanie

Połóż się na brzuchu na macie. Czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Obniżaj i unoś kolana na ok 5 cm lub jeśli możesz wyżej przez minutę. Nie liczy się ilość powtórzeń, ale precyzja ich wykonania. Po krótkim odpoczynku zmień nogę i wykonaj serię.

4. Glute Bridge

Połóż się na plecach,a ręce rozłóż na boki. Nogi zegnij w kolanach. Lewe podudzie oprzyj nad prawym kolanem. Unieś biodra. Pamiętaj, że tułów i praw udo powinny tworzyć linię prostą. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i staraj się obniżyć biodra. Nie dotykaj podłogi. Ćwiczenie powtórz 10 razy na każdą nogę.

5. Wypady z hantlami

Jeśli nie masz hantli możesz do tego ćwiczenia wykorzystać butelki z wodą. Weź w ręce hantle o wadze 2,5 kilogramów. Stań w lekkim rozkroku, a ręce opuść wzdłuż tułowia. Prawdą nogą zrób wypad w przód i jednocześnie unieś dłonie. Pamiętaj, że do prawej nogi powinno być równoległe do podłogi, a kolano lewej nogi nad podłogą. Przenieś ciężar nogi na prawą stopę, odepchnij sie i wyprostuj. Złącz nogi. Ćwiczenie powtórz 20 razy naprzemiennie, raz prawą i raz lewą nogą.
Poznaj właściwości soku z buraka.