Sprzątanie domu przed świętami

Święta już niedługo to najwyższy czas, aby pomyśleć i zaplanować domowe porządki. Wiele osób ich nie lubi, ale spokojnie wystarczy dobry plan, a szybko się z nimi uporamy.

Zacznijmy od…

Wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy, które nagromadziły się nam w ostatnim czasie. Tutaj idealnie sprawdzi się zasada 3P, czyli wszystko co nie jest piękne, pożyteczne i pamiątkowe jest nam po prostu niepotrzebne.

To sprawi, że odzyskamy przestrzeń, w szafie, na półkach i w szufladach.. Następnie zacznijmy od wycierania kurzu…

Pamiętajmy nasze sprzątanie domu przed świętami zacznijmy od góry stopniowo schodząc na dół. Czyli odkurzamy sufit i ściany długą szczotką zawiniętą w suchą szmatkę.

Potem kaloryfery, okna i to co jest zapomniane przez wielu młodych ludzi, ale jeszcze nadal popularne to trzepanie dywanów.

Następnie myjemy drzwi i podłogi w całym mieszkaniu. Kolejnym etapem to łazienka i kuchnia.

Łazienkę zacznijmy od umycia glazury i fug w tym celu możemy przygotować roztwór z octu, który doskonale wyczyści osady z kamienia i mydła. Następnie myjemy odpowiednimi detergentami wannę, umywalkę, muszlę klozetową i baterie.

W kuchni to co musimy wyczyścić to: kafelki, kuchenkę, naczynia i garnki – w tym celu także sprawdzi się ocet.

Pamiętajmy także, aby wyczyścić lodówkę i zrobić w niej miejsce na świąteczne potrawy. Warto wówczas przejrzeć produkty, które się w niej znajdują i powyrzucać te przeterminowane. Taki remanent przyda się także w szafkach kuchennych.