przesilenie wiosenne

Zima za pasem, mamy coraz wyższe temperatury, słońce. Idzie wiosna! I choć wielu z nas się z tego cieszy to niestety są tacy, którzy silnie odczuwają przesilenie wiosenne. Jakie są jego objawy? Jak sobie z nim radzić? Przedstawiamy kilka prostych trików, które pozwolą cieszyć się nadchodzącą wiosną. 

Przesilenie wiosenne to coraz częściej występująca w naszym społeczeństwie dolegliwość. Przejawia sie ono pogorszeniem nastroju, gorszym samopoczuciem, spadkiem koncentracji i uczuciem przewlekłego zmęczenia. Jest to reakcja na zmieniającą się pogodę kiedy nasz organizm “przestawia się” z zimowej aury na cieplejszą, wiosenną. Świeższe powietrze, wyższe temperatury sprawiają, że zaczynamy głębiej oddychać przez co dotleniamy nasz organizm. Układ krążenia i układ nerwowy zaczynają inaczej pracować co na początku może przejawiać się poczuciem zmęczenia, senności, bólami głowy, mięśni czy rozdrażnieniem. Na szczęście przesilenie wiosenne nie trwa długo. Już po kilku dniach, a czasem po tygodniu nasz organizm zaczyna lepiej pracować, dostosowuje się do warunków na zewnątrz, a my w pełni możemy cieszyć się z wiosennej aury.

Kilka porad, które pomogą zwalczyć przesilenie wiosenne

  1. Ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. Spacer, lekki jogging pomoże dotlenić mózg i ciało co pozwoli organizmowi “obudzić się” z zimowego snu.
  2. Stosuj zdrową i zrównoważoną dietę. Wprowadź do menu sery, warzywa i owoce.
  3. Nie zapominaj o śnie. Zaleca się osiem godzin snu. W tym czasie organizm odpoczywa i się regenreruje. Każda godzina snu mniej to mniejsza szansa na prawidłowe fukcjonowanie naszego mózgu.
  4. Wsłuchaj się w swój organizm. To pozwoli ci poznać potrzeby organizmu zarówno jeśli chodzi o aktywność fizyczną, dietę czy regenerację. Ćwiczenia wykonuj w miarę swoich potrzeb i nie forsuj się. To z pewnością nie pomoże, a może wręcz zaszkodzić.

Sprawdź jakie stroje kąpielowe wybrać na lato.