Mówi się, że w życiu trzeba spróbować różnych rzeczy…Ile razy byliście w sytuacji, kiedy zastanawialiście się jak spędzić weekend? Ciekawa książka, spacer, pizza – może być fajnie, ale… Przywitaliśmy wiosnę, wszystko budzi się do życia i my też. Przedstawiamy Wam 9 nieoczywistych miejsc na spędzenie wolnego czasu w Warszawie, o których być może nie słyszeliście.

Co znalazło się w zestawieniu 9 miejsc na spędzenie wolnego czasu w Warszawie?

Deepspot

Myślisz, że rekreacyjnie nurkować można jedynie w wodach Egiptu, Zanzibaru czy Grecji? Od niedawna można przeżyć niezapomnianą podwodną przygodę bez wyjeżdżania z kraju. Deepspot w Mszczonowie niedaleko Warszawy jest najgłębszym basenem nurkowym w Europie. Czysta woda, komfortowa temperatura, jaskinie i wrak statku zachęcają do zejścia w głębiny. Doskonała opieka instruktorów nurkowych zapewnia każdemu, kto nie boi się wody i potrafi się w niej poruszać, dawkę adrenaliny i doskonałą zabawę. Tutaj możesz wybrać, czy chcesz nurkować na wstrzymanym oddechu, czy z maską i aparatem ze sprężonym powietrzem. A jeśli złapiesz bakcyla nurkowania, być może z czasem ukończysz kursy, które umożliwią Ci spędzanie aktywnym i pełnych wrażeń egzotycznych wakacji! Wybierz niezapomnianą przygodę, odwiedź Deepspot i spędź dzień pod wodą.

Flyspot

Lubisz czuć się bezpiecznie, spędzać czas z rodziną, a w głębi duszy marzy Ci się pełen adrenaliny skok ze spadochronem? Jest w Warszawie miejsce, w którym możesz spełnić swoje fantazje o lataniu! We Flyspot Warsaw Indoor Skydiving, czyli tunelu aerodynamicznym możesz poczuć się dokładnie tak samo, jak spadochroniarz skaczący z wysokości 4000 metrów! Ogromna pionowa tuba wyposażona w wentylatory o dużej mocy uniesie Cię w powietrzu. Będziesz latać, ale blisko ziemi, spadać, ale bez spadochronu, cieszyć się wolnością bez najmniejszego ryzyka. Do Flyspot w Warszawie może wybrać się cała rodzina. Zarezerwuj wizytę, skorzystaj z krótkiego szkolenia i przeżyj przygodę swojego życia.

Wrotkarnia Roller Disco

Pamiętacie film Roller Boogie, w którym główni bohaterowie jeździli na wrotkach w rytm Earth, Wind and Fire? Fani amerykańskiego kina powinni wybrać się do Wrotkarni Roller Disco na warszawskim Bemowie. W tym miejscu możecie spróbować sił na wrotkach i poczuć prawdziwy fun. Światła, muzyka i taniec, to jest to.

Roller Disco to jedno z miejsc na spędzenie wolnego czasu w Warszawie

Roller Disco to jedno z miejsc na spędzenie wolnego czasu w Warszawie

Stacja Grawitacja

Obiekt jest położony niedaleko ścisłego centrum przy al. Bohaterów Września 12 . Oferuje szereg niespodzianek i pozwala spędzić rewelacyjny czas z przyjaciółmi lub rodziną. W środku do dyspozycji mamy: park linowy (robi wrażenie!), ogromną ścianę wspinaczkową i park trampolin. To również doskonałe miejsce do organizacji różnych imprez np. urodzin.

Ojciec dwóch córek, Maciej Lisowski (znany jako Matata Singledad) tak mówi o Stacja Grawitacja:

,, Ostatni weekend spędziliśmy w miejscu, do którego chętnie wracamy. Moje dziewczyny uwielbiają ściankę wspinaczkową dla dzieci i oczywiście niezastąpione trampoliny. Następnym razem spróbujemy toru Ninja. Lubimy tutaj wracać. To miejsce, w którym nie można się nudzić’

Stacja Grawitacja to jedno z miejsc na spędzenie wolnego czasu w Warszawie

Stacja Grawitacja to jedno z miejsc na spędzenie wolnego czasu w Warszawie

Dziki Ryż

Dziki Ryż to restauracja mieszcząca się z przy placu Inwalidów 10 w Warszawie. Łączy ona w sobie wszystkie najważniejsze azjatyckie smaki i kuchnie. Spróbować w niej można kuchni chińskiej, indyjskiej, tajskiej i koreańskiej, a wszystkie dania przygotowywane są na świeżo. Dziki Ryż organizuje też cateringi, przyjęcia, bankiety oraz szkolenia. To miejsce z tradycjami, bo prowadząca go rodzina zajmuje się kuchnią w Warszawie od przeszło 50 lat.

Time Machine Minigolf

Time Machine Minigolf w Warszawie to miejsce, które przenosi nas w różne ekscytujące momenty z kart historii naszego świata, począwszy od powstania galaktyki, przez epokę dinozaurów, narodziny człowieka współczesnego i zdobycze cywilizacyjne, aż po niesamowitą wizję przyszłości. Dzięki okularom 3D zabawa w minigolfa pozwala odkryć jeszcze więcej, a wystrój typu Blacklight zapewnia dodatkowe ekscytujące wrażenia.

KIK Fit Bar czyli naprawdę zdrowe i pyszne jedzenie!

KIK Fit Bar to miejsce, w którym codziennie można zjeść smacznie i zdrowo niezależnie od diety jakiej przestrzegamy. To alternatywa dla wszystkiego, co można zjeść na mieście. Każdy posiłek jest przygotowany ze świeżych, niekonserwowanych i nieprzetworzonych składników. Na miejscu wypiekane jest pieczywo, przygotowywane makarony, masło orzechowe, mleko migdałowe, granola, batony żytnie i proteinowe, ketchup i sosy.

Zapytaliśmy tancerkę Ewę Szabatin, co sądzi o miejscach ze zdrowym jedzeniem i byciu fit.  „Parę lat temu przeszłam dużą metamorfozę. Od tego czasu dostaję bardzo dużo wiadomości i zapytań o to co jem, jak to zrobiłam, że teraz wyglądam młodziej niż 10 lat temu. Stąd powstał mój pomysł na przerobienie bloga oraz założenia kanału na youtube związanego ze zdrowym odżywianiem i sportem… ale zawsze w modnej odsłonie.

Jestem zawodową tancerką, dlatego wiem, jak ważny w życiu jest ruch. Przez ostatnie lata nauczyłam się jednak czegoś więcej. Zaczęłam dbać o sylwetkę nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz i przeszłam totalną przemianę. Dzisiaj chcę zarazić ludzi modą na zdrowie, bo bycie modnym nie dotyczy tylko ubrania… bycie modnym to też bycie fit!”

VR project czyli nowoczesny salon

VR położony jest w ścisłym centrum Warszawy na stacji Metro Świętokrzyska. Dzięki temu miejscu można znaleźć się w jednej chwili w głębinach oceanu, na orbicie Ziemi lub we wnętrzu ludzkiego umysłu. Wszystko dzięki najnowszemu sprzętowi VR. To świetna zabawa niezależnie od wieku.

Lewitarium

Lewitarium to coś więcej niż SPA. To miejsce, w którym dzięki floatingowi pacjent jest wprowadzany w stan głębokiej relaksacji psychicznej i fizycznej. Najgłębszy relaks możemy osiągnąć wyłącznie poprzez uwolnienie ciała od kortyzolu, a naszego mózgu z przetwarzania informacji. Wystarczy wejść do mini basenu w kabinie floatingowej, aby poczuć się jak w przestrzeni kosmicznej. Każdy mięsień w organizmie może się teraz zrelaksować.

Po kilkunastu minutach rozpoczyna się stan głębokiej relaksacji. Stan odprężenia i uczucie świeżości utrzymują się jeszcze przez następnych kilka dni. Godzinna sesja w mini-basenie floatacyjnym, to ekwiwalent kilku godzin snu oraz doskonała likwidacja objawów „Jet lagu”. tj. zmęczenia u osób korzystających z samolotów po zmianach stref czasowych.

W jaki sposób trafiliśmy do wspomnianych miejsc? Jak szukać nowych atrakcji i inspiracji? Rozwój techniczny spowodował, że czas odmierzamy, organizujemy i planujemy w swoim telefonie. Kalendarz, mapa, przejazdy, dieta – wszystko chcemy mieć na wyciągnięcie ręki w tzw. apce w telefonie. Narzędzi pojawia się coraz więcej.

Jednym z nich jest my.time – aplikacja, która wskaże najlepsze rozrywki miejskie w najbliższej okolicy. To światowy standard, choć rodzima produkcja – jak przyznają pomysłodawcy nowej oferty benefitowej.

Z aplikacji my.time korzysta już wiele osób. Wśród nich są pracownicy dużych korporacji, małych firm ale też wiele gwiazd. Wszyscy oni kierują się jedną potrzebą – zapewnienia sobie lub najbliższym chwil rozrywki. my.time daje możliwość odstresowania się, nabrania dystansu do codziennych spraw, ale przede wszystkim zapewnia odrobinę przyjemności i luksusu.