balkon

Balkon to dla wielu z nas miejsce relaksu. To tu można wypić poranną kawę, zrelaksować się przy ulubionej książce czy spędzić miłe popołudnie ze znajomymi. Warto więc zwrócić uwagę na otoczenie balkonu. Istnieje wiele sposobów, które pozwolą niskim kosztem stworzyć na balkonie oazę spokoju.

Balkon to dla mieszkańców miast miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu pracy. Dlatego tak ważne jest stworzenie sprzyjających warunków do odpoczynku. Kwiaty, dodatki i meble wszystko to sprawi, że stworzymy własną oazę spokoju w ruchliwym na codzień mieście. Sprawdź jak dzięki kulku prostym trikom zmienisz swój balkon nie do poznania.

Lampiony i świecie

Oświetlenie na balkonie jest bardzo ważne. To właśnie ono dodaje klimatu, sprawia, że pobyt na balkonie staje się bardziej przyjemny. Świetnie sprawdzają się klasyczne lub kolorowe lampki przypominające te które wieszamy na choince. Bardzo modne są też żarówki, świecące kule, które znajdziemy w wielu sklepach jak na przykład Ikea czy Pepco. Efektownie wyglądają orientalne lampiony podwieszone u góry lub postawione na parapecie, a na podłodze świece w różnych kolorach i kształtach.

balkon

fot. https://www.instagram.com/healthylifestyle_domi

balkon

fot. www.instagram.com/parvinsharifi

Meble z palet lub rattanu

Balkon nie może obyć się bez mebli. Od kilku sezonów panuje moda na meble wykonane z palet lub skrzynek po owocach. Wiele firm proponuje już gotowe meble, ale możecie wykonać je również samodzielnie. Wystarczy na skupie euro palet wybrać najbardziej nam odpowiadające. Następnie paletę wystarczy oczyścić papierem ściernym i pomalować na ulubiony kolor. W tym sezonie stawiamy na kolory pastelowe i biel. Skrzynka po owocach sprawdzi się idealnie jako stolik. Ją również należy przed pomalowaniem oczyścić za pomocą papieru ściernego i pomalować ulubionym kolorem.

balkon

fot. https://www.instagram.com/healthylifestyle_domi

Doniczki

Doniczki to absolutny must have na każdym balkonie i tarasie. Już zwykła doniczka pomalowana w designerskie wzory doda uroku naszemu balkonowi. Innym sposobem na przygotowanie niestandardowej ozdoby może być obwiązanie glinianej doniczki sznurkiem i już mamy gadżet w stylu boho. Funkcję doniczki mogą też spełniać konewki, wiklinowe koszyki, garnki czy wazony.

balkon

fot. www.instagram.com/milli_home

Postaw na czerń we wnętrzach.