Dobrze urządzony balkon może zastąpić miniogródek. Znajdzie się na nim miejsce do wypoczynku, przyjmowania gości, a nawet miejsce do  zabaw dla dzieci.

W zależności od wielkości, balkon może pełnić różne funkcje: ten obszerny – dodatkowego letniego pokoju, a nieco mniejszy – kącika wypoczynkowego. Urządzając zielony zakątek trzeba koniecznie pomyśleć o wygodnych meblach, miękkich poduszkach, a nawet dywaniku lub kawałku wykładziny, która sprawdzi się na zewnątrz. Na słoneczne upalne dni na pewno przyda się rozkładana markiza, zwiewne zasłony, a także moskitiera, która zabezpieczy cię przed komarami i muchami. Nie tylko okażą się bardzo praktyczne, ale także dodatkowo uatrakcyjnią wygląd balkonu.

Oczywiście jest kilka stylów, wybierz swój i ciesz się swoim miejscem na relaks. 

Lubisz minimalistyczną przestrzeń – jasną i naturalną? Postaw na styl skandynawski – drewnianą podłogę, jasne poduszki i proste meble, najlepiej z drewna. Będą do nich pasować kwiatowe kompozycje z nagietków, słoneczników, rudbekii, czy nasturcji.

W stylu śródziemnomorskim. Sprawdzi się: podłoga z terakoty, kute meble z żeliwa, ceramiczne donice i osłonki, a na ścianach przecierka w ciepłym odcieniu. Taką przestrzeń uatrakcyjnią pojemniki z różami i pnączami,np. powojnikami lub wiciokrzewami.

Nowoczesne meble. Jeśli jesteś fanką nowoczesnych rozwiązań,  wybierz proste, aluminiowe lub plastikowe meble. Mają wiele zalet. Są lekkie, nie rdzewieją.  Pasują do roślin o chłodnych barwach, jak np. mięta, szałwia lub ostróżka.

Balkon w wersji mini

Mały balkon jest najczęściej spotykany w wysokich blokach. Ale nawet na niewielkiej przestrzeni można urządzić zielony kącik do wypoczynku. Sprawdzą się składane meble – kute lub drewniane –  z wygodnymi poduszkami. Jako stolik można wykorzystać parapet albo designerski taboret. Świetnym rozwiązaniem jest także zamontowanie składanego blatu na poręczy balkonu. na niewielkiej przestrzeni najlepiej posadzić rośliny pnące (fasolę, groszek pachnący, kobeę).  One nie zajmują miejsca.