Zbigniewa Wodeckiego

Dziś mija dokładnie rok od śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Ten wybitny artysta pozostanie w pamięci wielu z nas, a jego utwory towarzyszyć nam będą na każdym kroku. Jutro ukaże się nowa płyta artysty, która powstała na kanwie jego niedokończonych utworów.

23 maja, czyli już jutro na półki w salonach muzycznych trafi album “Dobrze, że jesteś” powstały na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego. Dziś w rocznicę śmierci tego wspaniałego artysty premierowo mogliśmy usłyszeć singiel promujący album. “Chwytaj dzień” to duet Kayah i Zbigniewa Wodeckiego, do którego powstał wzruszający teledysk. Wykorzystano w nim archiwalne zdjęcia artysty z jego koncertów. Autorem tekstu piosenki jest Jacek Cygan.

Kayah bardzo ciepło wypowiedziała się na temat Zbigniewa Wodeckiego i jego pracy na utworem “Chwytaj dzień”. Jak wspomina na swoim Instagramie Zbyszek “(…) żył tak by wszystkim było miło i dobrze. Tym utworem Zbigniew Wodecki chciał się z Wami bardzo podzielić! Poza piękną kompozycją, pozostawił po sobie wokalny ślad… Zaproszenie mnie przez córkę Zbigniewa, Kasię, do zaśpiewanie tego utworu w duecie z jej Tatą odebrałam jako wielki zaszczyt i starałam się włożyć w utwór, do tekstu Jacka Cygana, tyle ciepła i pozytywnej energii ile życzyłby sobie Zbigniew. Mam nadzieję, że utwór stanie się Wam bliski. „Chwtaj dzień” to majstersztyk muzyczny, piękna bajkowa kompozycja Zbigniewa, która od pierwszych dźwięków przenosi w inny wymiar. W wielkim hołdzie dla tego wspaniałego artysty, przesłanie dla Was, którym chciał się z Wami podzielić: „Chwytaj dzień”. Mam nadzieję, że udzieli się Wam ta niesamowita atmosfera, która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Żyjmy pięknie! Klarujmy wina swe!  I chwytajmy dzień!”