Dlaczego demakijaż jest tak ważny

Czy zdarza ci się zasnąć bez zmycia makijażu? Często wracamy do domu późnym wieczorem, po całym dniu aktywności i o tym zapominamy lub po prostu pomijamy ten krok. To dla naszego wyglądu zgubna praktyka i powinnyśmy unikać jej jak ognia.

Make up który rano nakładamy na twarz oraz jego składniki, nie są dla naszej skóry obojętne. Przez niezmyty makijaż zapychają się pory, a cera zamiast odpoczywać i regenerować swoje struktury, przesusza się, podrażnia i po prostu szybciej starzeje. Dlatego gdy budzisz się z niezmytym makijażem twoja skóra może być napięta, pojawiają się wypryski, a zmarszczki czy przebarwienia stają się bardziej widoczne.

Jak ułatwić sobie codzienny demakijaż

Najlepszy dla skóry jest pełen demakijaż z użyciem wody, specjalnie do tego przeznaczonego żelu lub olejku, następnie stonizowanie buzi wodą różana lub tonikiem i wklepanie serum oraz kremu na noc. Jednak jeśli nie masz do tego głowy, nawet minimalna pielęgnacja na pewno jest korzystniejsza dla naszego wyglądu niż nic. Dlatego jeśli zapomniałaś zadbać o skórę twarzy wcześniej, możesz to zrobić nawet nie wstając z łóżka. Wystarczy, że w szafce nocnej bedziesz trzymac paczkę chusteczek do demakijażu które oczyszczą i nawilżą skórę.

Uchroń skórę przed przebarwieniami. Dowiedz się jak dbać o cerę latem!