okulary

Gdy upragnione słońce praży mocno przez cały, długi dzień, nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez okularów przeciwsłonecznych. Nie dość, że chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem, pozwalają na swobodne patrzenie w trakcie gdy słońcenas razi, to także stanowią dosłownie niezbędny element każdego modnego, letniego outfitu. Poniżej kilka rad jakie okulary wybrać w tym sezonie.

Klasyczne kształty dla fanek prostoty i elegancji

Jeśli swój styl określiłabyś bardziej jako elegancki, tradycyjny czy stonowany, to pasować będą ci klasyczne modele. Duże, czarne okulary muchy inspirowane stylem Audrey Hepburn, nawiązujące do lat 50 kocie oko, czy ponadczasowy model Ray Ban Wayfarer lub Aviator. To okulary, które możesz śmiało nosić do każdej stylizacji i tej eleganckiej i bardziej casualowej. Jeśli nie lubisz eksperymentować, radzimy zainwestować w parę droższych, lepszych jakościowo, klasycznych modeli, bo mimo zmieniających się trendów, klasyka jest zawsze modna i będzie pasować do wszystkiego przez lata.

Modele bardziej szalone i niekonwencjonalne to opcja dla odważnych fashionistek.

Gdy natomiast klasyka cię nudzi i wolisz dostosowywać swoją garderobę i dodatki do zmieniających się trendów, zainwestuj w szalone i futurystyczne oprawki, które są hitem w tym sezonie. Okulary w kształcie trójkąta, lekko zaokrąglonego prostokąta, oversizowe, wykraczające poza owal twarzy, te w metalicznych kolorach, czy całkowicie bez oprawek, a jedynie z odbijającą światło, lustrzaną powłoką na szkle. Najbardziej pożądane są te z wąskimi, okrągłymi, plastikowymi oprawkami, najlepiej białe lub czerwone. Dla odważnych fashionistek sprawdzą się też
przezroczyste oprawki, albo kolorowe szkła, w bardziej hippie stylu, najlepiej żółte lub różowe.