woda ryżowa

Woda ryżowa uważana jest za jeden z sekretów dbających o urodę Japonek. Świetnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Poza tym jest to naturalny napój, który cieszy się ogromną popularnością wśród gwiazd. Uzyskać może ją każdy z nas, a jej właściwości są niezwykle cenne dla każdego rodzaju skóry.

Woda ryżowa to sekret urody Japonek. Jest ona wykorzystywana w Japonii już od najdawniejszych czasów, a uzyskiwana jest w procesie gotowania tego popularnego zboża. Każda z nas może więc w szybki ławy sposób uzyskać wodę ryżową i kompleksowo pielęgnować naszą skórę. Wystarczy, że ryż ugotujemy w wodzie, ale bez soli!

Ważne, aby woda nie wsiąkała w całości w ziarenka ryżu. Po ugotowaniu ryż należy odcedzić, a otrzymany wodny wywar odstawiamy po ostygnięciu do lodówki. Wodę ryżową można też otrzymać przez zalanie garści ziarenek ryżu ciepłą wodą. Następnie odstawiamy ryż pod przykryciem na kilka godziny, aby woda zmętniała. Wodę ryżową należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż 3 dni.

Woda ryżowa sprawdza się idealnie w pielęgnacji skóry i włosów. Jest ona bogata w witaminy E i witaminy z grupy B przez co świetnie sprawdza się w zachowaniu młodej i nieskazitelnej skóry.

Wspiera ona regenerację, niweluje nadwrażliwość skóry, przeciwdziała powstawaniu przebarwień, nawilża i pomaga w zatrzymaniu wilgoci w skórze. Dzięki obecności witaminy B6 jest skuteczna w leczeniu trądziku. Przyspiesza gojenie ran i wspomaga układ immunologiczny skóry co wpływa na jej lepszą regenerację.

W pielęgnacji włosów woda ryżowa wpływa na polepszenie kondycji włosów, przeciwdziała ich łamaniu i zwiększa odporność na wypadanie. Dzięki witaminie E, woda ryżowa dba o odpowiedni poziom nawilżenia, przyspiesza porost włosów, a dzię inozytolowi włosy mniej wypadają.

Proteiny ryży przeciwdziałają powstawaniu łupieżu, który jest kłopotliwą chorobą skóry głowy. Aby wzmocnić pozbawione blasku i wypadające włosy wystarczy raz w tygodniu po umyciu szamponem włosów nałożyć na nie właśnie wodę ryżową tak jak chcielibyśmy nałożyć odżywkę. Wodę ryżową po 5 minutach trzeba spłukać, a już po pierwszym użyciu nasze włosy będą bardziej miękkie i odżywione.