Być wiecznie młodą, piękną i modną. To marzenie każdej z kobiet. Niestety nie potrafię zatrzymać czasu, ale co zrobić, aby wyglądać piękne i jeszcze w dodatku modnie, wiem doskonale, mówi Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licenjonowana Style Coach.

Chcę odnaleźć swój styl, chcę wyglądać modnie, chcę codziennie ubierać się bez nerwów no i wyglądać oszałamiająco – mówią moje klientki. Czy jest to możliwe? Uśmiecham się, gdy słyszę takie zamówienie, bo to dowód na to, że wszystkie chcemy tego samego. Każda z nas chce odnaleźć swój niepowtarzalny styl i pięknego wyglądu, efektu wow dzięki ubraniom, przyjemności podczas codziennego stylizowania oczekuje każda z nas. Od czego więc zacząć?

BAZA TO PODSTAWA

Baza czyli niezbędnik każdej szafy. A w niej powinny się znaleźć kolejno: biała koszula, marynarka, klasyczne spodnie oraz spódnica, jeansy, ramoneska, topy, kardigan, klasyczny trencz i miała czarna. To jest podstawa każdej szafy i od tego zaczynamy kreowanie stylu każdej kobiety. Bo na bazie będziemy budować charakter, osobowość i styl. Warto więc zainwestować w dobrej jakości bazę, bo ona przetrwa wszystkie zmiany i najbardziej szalone trendy z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Baza to podstawa więc robimy dla niej aż 60% miejsca w szafie.

MAGIA DODATKÓW

Uwielbiam proste i klasyczne stylizacje. Wtedy najlepiej widać kobietę i jej urodę. Jednak za pomocą dodatków możemy zmienić banalną stylizację w coś szalenie oryginalnego. Kocham białą koszulę w połączeniu z jeansami. Ale jeszcze bardziej kocham ten look w połączeniu z ciekawą torebką czy oryginalnymi sandałkami. Na szalone dodatki zostawiamy więc 30% miejsca w szafie.

MODA POD KONTROLĄ

Może się zdziwisz ale pozostałą część szafy, czyli tylko 10% przeznaczam na modne elementy sezonu. I wcale nie mam tu na myśli płaszcza w mocny wzór czy sukienki. Myślę o elementach, które będą widoczne ale nie zrujnują naszego portfela. Bo jeśli w danym sezonie modna jest panterka, to wystarczy dodatek w postaci torebki czy rękawiczki w ten wzór. Jeśli modne są kwiaty to wystarczy szal czy apaszka w kolorowe maki.

Takim sposobem zawsze będziemy wyglądały pięknie, modnie i z klasą. Zasadę tę stosuje od lat ubierając moje klientki. Trzymamy się jej również podczas przeglądu szafy, szkoleń z dress codu czy szkoleń dla stylistek. Są takie zasady oraz takie metody, które nigdy nie wychodzą z mody. Spróbuj i Ty zastosować tę zasadę a przekonasz się, że świat stylizacji jest naprawdę prosty.

W razie pytań pisz do mnie śmiało!

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).