Długotrwałe wylegiwanie się na słońcu nie jest korzystne dla stanu i kondycji naszej skóry, a promieniowanie słoneczne powoduje, że skóra się odwadnia i po prostu szybciej się starzeje. Ale możesz cieszyć się złocistą opalenizną, bez narażania swojej skóry na niebezpieczeństwo. Samoopalacz to uniwersalny sposób na piękną opaleniznę przez cały rok.

Drogerie posiadają szeroką ofertę nowoczesnych samoopalaczy: w musie, sprayu, piance, kremie czy balsamie. To na pewno korzystniejszy wybór dla twojej skóry niż godzinne prażenie się na słońcu.Poniżej kilka rad j ak używać samoopalacza, aby cieszyć się złocistą opalenizną, a przy tym nie zrobić sobie krzywdy .

Samoopalacz – dobierz odpowiedni produkt do odcienia swojej skóry

W swojej ofercie marki kosmetyczne posiadają zarówno produkty do karnacji jasnej jak i do ciemnej. Produkty dla jasnej skóry mają niższą dawkę opalającego środka DHA. Jeśli nie jesteś pewna jaki kolor wybrać, lepiej zdecyduj się na jasny, będzie to bezpieczniejszy wybór, a gdyby efekt okazał się za delikatny możesz po prostu kolejnego dnia ponownie nałożyć produkt.

Jeśli nie chcesz, aby odcienie opalenizny na twarzy i reszcie ciała różniły się od siebie, wybierz kosmetyki tej samej firmy
Firmy kosmetyczne oferują zazwyczaj całe zestawy kosmetyków samoopalających, od pianek poprzez balsamy brązujące, a także kremy przeznaczone specjalnie do brązowienia skóry twarzy.

PRZEPISY HANNY LIS – KUCHNIA ORIENTALNA – WYPRÓBUJ

Samoopalacz – odpowiednio przygotuj skórę na przyjęcie kosmetyku

Bezpośrednio przed nałożeniem samoopalacza skóra powinna być oczyszczona z makijażu, pozostałości dezodorantu, perfum, czy innych produktów kosmetycznych. Produkty te mogą wejść w reakcję z środkiem opalającym. Przed nałożeniem samoopalacza koniecznie złuszcz martwy naskórek, wykonując peeling. Pamiętaj też o depilacji, a zanim nałożysz samoopalacz, spróbuj wklepać w ciało balsam nawilżający. Produkt na pewno wchłonie się równomierniej na pozbawioną włosków i nawilżoną skórę.

Poświęć chwilę czasu, aby starannie i dokładnie wmasować produkt w skórę

Pamiętaj, że wszelkie kosmetyki samoopalające lepiej nakładać wieczorem. Niewielką ilość samoopalacza wmasuj kolistymi ruchami w skórę. Aplikację powinno zacząć się od nóg i stopniowo przechodzić do górnych partii ciała. Natomiast nakładanie samoopalacza na twarz rozpocząć powinnaś od środka nosa i stopniowo przechodzić do policzków, brody i czoła. Koniecznie dokładnie omiń brwi i linię włosów.

Aby uniknąć brązowych plam z powodu nagromadzenia się nadmiernej ilości produktu, na koniec należy dokładnie umyć ręce. Koniecznie uważaj aby zanim samoopalacz się wchłonie, nie zakładać ubrań ani nawet bielizny. W przeciwnym razie na ubraniach mogą powstać trudne do wywabienia brązowe plamy, a na skórze nieestetyczne smugi i zacieki.

Nie zniechęcaj się po pierwszej nieudanej próbie

Jeśli po aplikacji samoopalacza na twoim ciele pojawią się plamy, to potraktuj to jako lekcję, a rodzaj plam od razu podpowie ci jaki błąd popełniłaś. Smugi to konsekwencja nałożenia za dużej ilości kosmetyku, a jeśli masz zacieki w newralgicznych miejscach jak pomiędzy palcami dłoni czy stóp, następnym razem musisz pamiętać o dokładnym umyciu ich, zaraz po nałożeniu samoopalacza.