Styliści  to osoby które nie tylko ubierają znane osoby na publiczne wystąpienia, premiery, koncerty czy inne eventy. To często twórcy całego wizerunku znanych osób, którzy dbają o to, aby był on spójny i dostosowany do okoliczności. Wybrałyśmy TOP 5 polskich stylistów.

Styliści biorą również udział w pracy nad sesjami zdjęciowymi, teledyskami czy filmami. Często tworzą baśniowy, magiczny, wyjątkowy klimat zdjęć i dopasowując styl sesji do charakteru gwiazdy.

To styliści śledzą najnowsze trendy, wspierając przy tym polskich projektantów i często poprostu całkowicie odmieniają wizerunek znanych osobistości. Nie jest to łatwa praca, biorąc pod uwagę, że największe gwiazdy mają zwykle trudne i niezdecydowane charaktery, ale dla tych wyjątkowo zdolnych stylistów, takie wyzwanie to pestka.

Poniżej przedstawiamy sylwetki pięciu najbardziej znanych polskich stylistek i stylistów gwiazd. A przy okazji polecamy dodać profile tych osób na instagramie, gdyż są niezwykle estetyczne, starannie prowadzone, spójne i po prostu inspirujące.

Bartek Indyka

Bratek Indyka to jeden z najbardziej zapracowanych polskich stylistów. Na co dzień ubiera największe gwiazdy polskiego show biznesu. Z jego usług korzystają Margaret, Anna Mucha, Ada Fijał, Małgorzata Rozenek, Edyta Górniak, Marina Łuczenko, Sarsa, Izabela Janachowska czy Joanna Horodyńska. Bartek jest bardzo pracowity, jak sam mówi tak naprawdę pracuje siedem dni w tygodniu. Oprócz stylizacji gwiazd na wszelkie wyjścia, zajmuje się stylizowaniem do teledysków, sesji zdjęciowych, czy programów telewizyjnych.

To on odpowiedzialny jest za najbardziej spektakularne kreacje gwiazd na pokazach mody, eventach, koncertach, a również te, w których rodzime celebrytki pokazują się na czerwonym dywanie. Indyka dodatkowo jest wyłącznym stylistą piosenkarki Edyty Górniak, dla której realizuje jej najbardziej szalone pomysły. To bardzo kreatywna osoba, z wyjątkowym gustem, a do tego nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Bartek Indyka stylizuje często Adę Fijał i Margaret

Bartek Indyka stylizuje często Adę Fijał i Margaret

Alicja Werniewicz

Alicja Werniewicz jest wieloletnią stylistką Małgorzaty Sochy. Brała udział w tworzeniu kampanii reklamowych dla takich marek jak Bohoboco, Tous, czy Zuo Corp. albo Reserved, Vistula, Simple CP, Deni Cler, Tallinder, Kazar.

Werniewicz posiada wiedzę o tym, jak powinno się ubierać, żeby podkreślić atuty, a ukryć wady, a także jak kupować, żeby inwestować, a nie przepłacać. Równocześnie sama stylistka jest ikoną stylu, zawsze świetnie ubrana, wygląda perfekcyjnie zarówno w przecieranych dżinsach do ciężkich butów, jak i w ołówkowych spódnicach do szpilek. Jednak z reguły preferuje kobiece, klasyczne outfity, z rockowym zacięciem.

Styliści w Polsce - Alicja Werniewicz źródło instagram @alicja_werniewicz

Styliści w Polsce – Alicja Werniewicz źródło instagram @alicja_werniewicz

Styliści w Polsce - Alicja Werniewicz źródło instagram @alicja_werniewicz

Styliści w Polsce – Alicja Werniewicz źródło instagram @alicja_werniewicz

Różena Opalińska

Różena to pracowita osoba, która od wielu lat jest związana z branżą mody, a na co dzień pracuje jako stylistka i dyrektor kreatywna wielu projektów. Pracowała w najlepszych polskich magazynach: Elle- 4 lata i Twoim Stylu 3 lata oraz z najlepszymi polskimi projektantami. Rożena prowadzi popularny profil na instagramie. Docenia gustowne wnętrza, co można od razu zaobserwować po zdjęciach jej genialnie urządzonego mieszkania na warszawskim Wilanowie. Pomimo ciągłego życia w biegu i dużej ilości projektów, potrafi perfekcyjnie godzić kreatywną pracę z rolą troskliwej mamy, córeczki Apolonii.

zdjęcia printscreen instagram @rozena_ro

zdjęcia printscreen instagram @rozena_ro

zdjęcia printscreen instagram @rozena_ro

zdjęcia printscreen instagram @rozena_ro

Karla Gruszecka

Karla Gruszecka do niedawna była stylistką magazynu „Elle”, jednak teraz jej prace mogą podziwiać czytelnicy polskiego wydania „Vogue’a”. Wcześniej Karla pracowała dla magazynów takich jak „Harper’s Bazaar” czy „Hot Moda”. Oprócz prasy współpracowała z różnymi markami, takimi jak Badura, LeBrand czy Rosa Gold Chains oraz znanymi fotografami – Zuzą Krajewską czy Mateuszem Stankiewiczem. Jak sama mówi, moda to dla niej coś więcej niż ciuchy.

Według Karli modna dziewczyna musi być interesująca i charyzmatyczna, a nie wymyślona i nieprawdziwa. Porywają ją osoby, które robią coś fajnego w życiu, a modę traktują z przymrużeniem oka, na luzie. Polecamy instagramowy profil Karli, to źródło niewyczerpanych modowych inspiracji.

zdjęcia printscreen instagram @karlagruszecka

zdjęcia printscreen instagram @karlagruszecka

zdjęcia printscreen instagram @karlagruszecka

zdjęcia printscreen instagram @karlagruszecka

Hanna Lis na naszych warsztatach – zobacz jak wyglądała

Jola Czaja

Jola Czaja to znana postać w polskim świecie mody i zarazem jedna z najsłynniejszych polskich stylistek. Związana od wielu lat z magazynem „Viva”, w którym jest odpowiedzialna za część kreatywną i proces powstawania i najpiękniejszych okładek tego magazynu. Przy tworzeniu sesji zdjęciowych Czaja nie zajmuje się tylko doborem odpowiedniego outfitu, ale również jest pewnego rodzaju architektem, który pomaga tworzyć całą sesję zdjęciową. Współpracuje z fotografami, często wręcz uczestniczy w tworzeniu kadrów.

To właśnie Jola Czaja dba o to aby efekt finalny był przygotowany tak, aby doskonale wyglądać zarówno w druku, jak i na Instagramie czy innych portalach internetowych. Dodatkowo Nie ma chyba gwiazdy w naszym kraju, która nie pracowałaby z Jolą Czają, a jej niepowtarzalne stylizacje sprawiają, że gwiazdy uwielbiają z nią współpracować. Stylistka jest między innymi autorką spektakularnej metamorfozy Katarzyny Zielińskiej. Jola prowadzi również ciekawy profil na Instagramie pod pseudonimem „Czaja Wyczaja.

zdjęcia printscreen instagram @czaja_wyczaja

zdjęcia printscreen instagram @czaja_wyczaja

zdjęcia printscreen instagram @czaja_wyczaja

zdjęcia printscreen instagram @czaja_wyczaja