Każda z nas chciałaby jak najdłużej zachować piękną, morską opaleniznę. Jej złocisty odcień nadaje twarzy i całemu ciału zdrowy wygląd, ale…. jest niestety bardzo ulotny. Po kilku tygodniach opalenizna zniknie bez śladu. Jest jednak kilka trików, które pozwolą cieszyć się opalenizną dłużej.

Opalaj się stopniowo

Skóry nie należy narażać na intensywną ekspozycję na słońcu. Może to powodować oparzenia, a skóra zacznie w krótkim czasie schodzić. Należy więc przyzwyczajać ją do słońca stopniowo. Zaleca się opalanie nawet w cieniu, gdzie latem i tak 50 procent promieniowania przedostaje się do skóry. Stopniowa nabyta opalenizna pozwala uniknąć nieprzyjemnych oparzeń, a sama opalenizna wygląda na zdrowszą i bardziej intensywną.

Nawilżaj skórę po opalaniu

Słońce bardzo wysusza skórę, powoduje, że staje się szorstka, a nawet zaczyna się łuszczyć.

Bierz tylko letni prysznic

Długie kąpiele w ciepłej wodzie powodują, że skóra zaczyna się łuszczyć, a opalenizna nie utrzymuje się długo. Zadbaj o to, aby temperatura wody w wannie czy pod prysznicem nie przekraczała 36 stopni Celsjusza. Do kąpieli warto dodać olejek, który zapewni skórze odpowiednie nawilżenie, a prysznic nie powinien trwać więcej niż kilka minut.

Odżywiaj się odpowiednio

Przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych na skórę chroni betakaroten. Warto szczególnie w okresie letnim wzbogacić dietę o takie produkty jak pomidory, marchew, dynia, morele, brzoskwinie, śliwki, szpinak, brokuły i kukurydza. Regenerujące działania dla naszej skóry ma też oliwa tłoczona na zimno, orzechy i pełnoziarniste pieczywo.

Używaj balsamów brązujących

To idealna alternatywa dla tych którzy nie mogą lub nie lubią się opalać. Balsam nadaje odcień naturalnej opalenizny. Wybieraj te balsamy, które nie zostawiają smug i mają dobry skład np.  naturalny składnik brązujący DHA. Nasz wybór padł na SUNTASTIC od marki Efektima.

W składzie: masło kakaowe, olej z karotki, roślinne DHA, masło shea, kompleks witamin ECF

SUNTASTIC to zdaniem twórców inteligentny balsam brązujący. Zastosowany naturalny składnik roślinny, nadaje skórze kolor słonecznej opalenizny, natomiast kompozycja cenionych w preparatach brązujących składników aktywnych zadba o jej kondycję.
Od teraz bez sztucznych barwników i bez obaw o swoją skórę możesz uzyskać piękny, naturalny kolor opalenizny, wtedy kiedy tego potrzebujesz! SUNTASTIC to preparat komfortowy w zastosowaniu, który z łatwością się rozprowadza, pozostawiając na skórze przyjemny zapach. Polecamy jako utrwalenie opalenizny.

Piękna opalenizna dzięki SUNTASTIC marki Efektima

Piękna opalenizna dzięki SUNTASTIC marki Efektima

Jeśli chcesz wygrać nagrody od Efektima… wejdź tutaj i wygraj nagrody.

artykuł powstał we współpracy z marką Efektima