Dzięki makijażyście Kim Kardashian świat usłyszał o tym, czym jest konturowanie twarzy. To nic trudnego, wystarczy kilka dodatkowych ruchów podczas wykonywania makijażu. Dzięki konturowaniu mankamenty naszej urody staną się mniej widoczne, a zalety i pożądane rysy uwydatnione.

Możemy w ten sposób wyszczuplić i zaznaczyć kości policzkowe, zmniejszyć czoło, skrócić wizualnie nos, a także ukryć podwójny podbródek. Nie potrzebne nam zabiegi chirurgii plastycznej, gdy w tak łatwy i nieinwazyjny sposób możemy zmienić wygląd naszej buzi. Poniżej kilka zasad, które ułatwią Ci konturowanie czyli nieskazitelny makijaż, dopasowany do twojej twarzy.

Jakich kosmetyków potrzebujesz aby wykonturować twarz?

Z pomocą kosmetyków obecnie dostępnych na rynku, możemy wybrać konturowanie na sucho, przy użyciu rozświetlacza i bronzera w pudrze prasowanym albo sypkich, a także konturowanie na mokro, używając kosmetyków w musie, sztyfcie czy kremie. Do wykonturowania twarzy niezbędne są trzy podstawowe elementy, a mianowicie dobry, dopasowany do waszej cery podkład, bronzer i rozświetlacz.

Jak dobrze wiemy odpowiedni podkład to baza każdego makijażu. Musi pasować kolorystycznie do odcienia twojej skóry, a także w zależności od rodzaju i potrzeb twojej cery mieć odpowiednie właściwości. Podkłady mogą mieć działanie matujące, mocno kryjące, nawilżające, rozjaśniające czy liftingujące. Drugim punktem istotnym przy konturowaniu jest bronzer. Potrzebujemy go, gdyż matowe i ciemne kolory ukrywają, zmniejszają optycznie i dodają buzi głębi. Natomiast trzeci element a więc jasne i świetliste rozświetlacze pozwalają uwypuklić zaznaczone obszary, dzięki czemu wychodzą one na pierwszy plan.

Trzy podstawowe kroki konturowania kształtu twarzy

Nałóż podkład na całą buzię, a pod oczy korektor. Oprósz twarz transparentnym pudrem.

Przy pomocy ściętego pędzla nałóż bronzer. Pożądane miejsce to tuż pod kością policzkową, zaczynając na wysokości 2/3 ucha i kończąc w okolicach kącików ust. Następnie przy linii włosów, żeby zmniejszyć optycznie czoło, na skrzydełkach nosa aby go optycznie zwęzić. Nałożenie bronzera pod linię żuchwy pozwala wyostrzyć rysy w tym miejscu i zakamuflować drugi podbródek.

Konturowanie printscreen instagram @kimkardashian

Konturowanie printscreen instagram @kimkardashian

Ostatni punkt to aplikacja rozświetlacza. W zależności od odcienia naszej cery, możemy wybrać produkt o złotej, ciepłej barwie lub bardziej chłodnej, srebrnej poświacie. Nakładamy go na kości policzkowe, środek czoła i nosa i nad ustami.

Całość blendujemy, tak żeby kolory miały płynne przejścia między sobą. Jeżeli do konturowania używamy pędzla, blendujemy okrężnymi, posuwistymi ruchami, jeśli natomiast gąbeczki, nasze ruchy powinny być bardziej punktowym wklepywaniem. Pamiętajmy jednak, że najlepszy kontur to taki, którego nie widać z daleka, więc musimy uważać aby nie przesadzić z ilością kosmetyków i naprawdę dobrze je rozetrzeć. Wówczas na koniec możemy cieszyć się naturalnym i pożądanym efektem.

Wygraj atrakcyjne nagrody w akcji ZŁAP Z NAMI LATO i kliknij tutaj.