W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się rattanowe meble i dodatki z rattanu i wikliny. To bardzo wdzięczny i oryginalny materiał, który dodaje wnętrzom przytulności, jest ekologiczny i ma intrygujący charakter.

Jak powstają rattanowe meble?

Rattan to surowiec pochodzący z naturalnych, poddanych obróbce pędów winorośli palmowej, a w podobny sposób wykorzystywana wiklina, powstaje ze specjalnie przygotowanych, gałęzi wierzby. Elementy wykonane z tych naturalnych gałęzi charakteryzują się wytrzymałością, lekkością i wodoodpornością.

Obydwa materiały nadają się znakomicie do wyplatania z nich mebli, na przykład foteli, sof, krzeseł, mat, podnóżków, a nawet stołów czy ław. Stosuje się je też do tworzenia dodatków, takich jak misy, kosze, czy osłonki na doniczki.

Czy takie meble pasują do wnętrz w każdym stylu? 

Rattanowy fotel to idealny mebel do pokoju dziennego czy też bura. Wpasuje się do wnętrz w stylu zarówno w nowoczesnym, skandynawskim jak i bardziej tradycyjnym.

Dopełnienie do wnętrza po elementami wykonanymi z rattanu czy wikliny są naturalne rośliny, na przykład palmy, draceny lub popularne ostatnio bananowiec czy monstera.

zdjęcia ze strony www.westwing.pl

Wygraj super nagrody w naszej akcji ZŁAP Z NAMI LATO i kliknij tutaj.