kolor

Jak to jest, że jeden kolor wygląda na nas wspaniale a na koleżance wręcz odwrotnie? Czy jest jeden kolor, który sprawi, że będziemy wyglądać na młodsze, bardziej promienne, zdrowsze i szczęśliwsze? Czy taki kolor istnieje i który to jest, podpowiada Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach.

W Polsce zrobiło się naprawdę kolorowo. Wszystko za sprawą projektantów i modnych, kolorowych wzorów, które weszły na ulice. Obawiam się jednak, że gdy tylko przywitamy jesień, to znów zacznie królować czerń i szarość.

Czerń nie jest taka zła jak każdy kolor. Oby nie w nadmiarze no i nie każdy może ją nosić. Jeśli typ urody jest wyrazisty, ciemny wręcz ciężki, tak jak sama czerń, to taki typ urody najprawdopodobniej udźwignie ten kolor, co więcej może w nim wyglądać bardzo dobrze.

Latami oduczam moje klientki noszenia i kupowania nadmiernej ilości tego koloru. W kółko słyszę to samo…że wyszczupla, że jest neutralny i że zawsze się sprawdza. Jeśli uznajemy, że zawsze chcemy wyglądać na zmęczone i dziesięć lat starsze, to ok.

kolor

Na szkoleniach dla Osobistych Stylistek często w czerwienią wypełnia się cała sala kursantek. Szczególnie pierwszego dnia, kiedy jeszcze nie wiadomo co i jak, wszyscy są nieco zestresowani i chcą dodać sobie odwagi. I to jest świetne posunięcie, bo czerwień ma faktycznie taką moc. Ale z czerwienią jest tak, jak z każdym innym kolorem. Liczy się odcień. Bo czerwień może być ciepła i świetnie będzie się komponować z ciepłym typem urody, bądź też chłodna dla zimnego typu urody.

kolor

I tak samo będzie z innymi kolorami. Jak często widziałaś, że innym świetnie jest w beżu a Ty w nim gaśniesz? Kobaltowy jest piękny ale dla Ciebie za mocny, a w chłodnym i zgaszonym niebieskim czujesz się pięknie i wyglądasz świetnie? To wszystko właśnie za sprawą odcienia koloru. Każdy może mieć swoją temperaturę chłodną bądź ciepłą.

kolor

Jak sprawdzić w którym odcieniu jest Ci zdecydowanie lepiej?

Odpowiedz sobie na pytanie czy masz chłodną urodę, która przejawia się bladą cerą, często mysim kolorem włosów, niebieskością oczu, czy może opalasz się na karmelowy brąz, masz ciepły odcień włosów i brązowe oczy?

Jeśli jesteś chłodnym typem urody, to korzystnie będą na Ciebie wpływać chłodne kolory. Oczywiście liczy się również ich intensywność. Jeśli masz wyrazisty typ urody, to takie też będą dobrze na Ciebie wpływać. Jeśli jesteś chłodnym ale delikatnym typem urody, to właśnie takie kolory powinnaś wybierać. Aby się z Tobą komponowały, podkreślały Twoja urodę i wydobywały piękno.

Jeśli w Twojej urodzie dominuje ciepło, to możesz być delikatną i ciepłą wiosną, jasną, rozświetloną lub jesienią, ciemniejszą i bardziej zgaszoną. I znów powtórzę, cały sekret tkwi w doborze kolorów spójnych z naszym typem urody. Wtedy właśnie będziesz wyglądać pięknie i świetliście a Twój wizerunek będzie spójny.

 

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).