Runmageddon to ekstremalnie trudny bieg z przeszkodami na czas, podczas którego zawodnicy muszą pokonywać arcytrudne przeciwności, a zarazem współpracować ze sobą, żeby dotrzeć na finisz.

To co wyróżnia Runmageddon od zwykłych maratonów czy biegów na orientację, to fakt, że na trasie przygotowane są przeszkody, których nie da się ominąć. To wyzwanie dla sprawności fizycznej, siły, wytrzymałości i odporności psychicznej

Na czym polega ten ekstremalny wyścig i czego spodziewać się na trasie?

Przeszkody jakie uczestnicy napotykają na trasie wyścigu są specjalnie przygotowane w taki sposób, aby uczestnik musiał wykazać się sprawnością wszystkich grup mięśniowych. Przykładowo, aby przeprawić się na drugi brzeg stawu przy użyciu liny, nie wpadając do zimnej wody, trzeba zaangażować siłę rąk, nóg oraz wykazywać się ogólną wytrzymałością. Ten bieg wyczynowy to przeskakiwanie przez wysokie przeszkody, aby zaraz potem czołgać się w błocie. Często uczestnicy nie są w stanie pokonać przeszkody w pojedynkę, muszą pomagać sobie nawzajem. Śmiałków czeka przedzieranie się przez gęsty dym, wdrapywanie się po ogromnych kostkach lodu. Częste jest też przechodzenie pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami. To niewątpliwie ogromny wysiłek kondycyjny dla całego organizmy, który wymaga przygotowania kondycyjnego, biegowego, wytrzymałościowego a także siłowego.

Dlaczego ludzie dobrowolnie decydują się na taki wysiłek?

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby przeszkody były rzeczywiście wymagające i aby sprawiały problem uczestnikom biegu. Dlatego na metę zawodnicy dobiegają zazwyczaj ubłoceni, spoceni, zdyszani i wyczerpani, ale szczęśliwi. Taki wysiłek i przekraczanie własnych słabości, to pewnego rodzaju oczyszczające doświadczenie. Dotarcie do granic wytrzymałości i pokonanie strachu, na pewnie jest niezwykle satysfakcjonujące i buduje pewność siebie. Uczestnicy Runmageddonu to zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy dążą do samorealizacji poprzez aktywność fizyczną. Chcą robić rzeczy odbiegające od rutyny, ale motywują się chęcią radykalnej zmiany stylu życia i przełamywania nudy. To niewątpliwie wymagające ćwiczenie cierpliwości, ducha walki i charakteru, a także umiejętności współpracy z innymi uczestnikami. Uwierz w siebie i weź udział w Runmageddonie.

Weź udział w naszej akcji ZŁAP Z NAMI LATO i wygraj atrakcyjne nagrody.