kora

Znana i lubiona piosenkarka Kora Jackowska nie żyje. Gwiazda po pięciu latach walki z chorobą zmarła dziś nad ranem w wieku 67 lat. Piosenkarka była wokalistką zespołu Maanam. 

Na oficjalnym profilu gwiazdy na Facebooku nad ranem pojawiła się informacja o śmierci artystki. Kamil Sipowicz – mąż Kory napisał -“Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora.

Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979.

Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać”

kora

fot. www.instagram.com/duzami79/?hl=pl

Olga Aleksandra Ostrowska, znana wszystkim jako Kora Jackowska urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Przez lata była związana z zespołem Maanam znanym z takich przebojów jak “Boskie Buenos”, “Kocham cię, kochanie moje”, “Lucciola” czy “Takie tango”. Większość tekstów do piosenek wykonywanych przez zespół napisała właśnie artystka.  W połowie lat 70. związała się z Markiem Jackowskim, łódzkim muzykiem i założycielem Maanamu. W 2014 r. Kora publicznie przyznała, że jest chora na raka jajnika. Wtedy też poślubiła Kamila Sipowicza, wieloletniego partnera życiowego.

źródło: www.facebook.com/KORA