Coraz częściej zaskakujemy ciekawymi przepisami. Dzisiaj orzeźwiające i zdrowe lody kokosowe. Wystarczy tylko kilka składników.

Przepis na lody kokosowe autorstwa Ady Smolicz. Doskonały deser na letnie spotkania z przyjaciółmi. Nie wymaga specjalnych umiejętności czy profesjonalnych sprzętów, a efekt zaskakuje prostotą i smakiem.

To również wyśmienita baza do wielu deserów. Nam smakowały tak samo saute, jak i w postaci koktajlu z dodatkiem gorącego espresso.

Lody kokosowe

Składniki:

-puszka mleczka kokosowego (400ml)

-3 duże łyżki masła kokosowego Planta Food

-2 łyżki wiórek kokosowych

-2 łyżki cukru trzcinowego (można dać więcej lub mniej – wedle uznania)

Lody kokosowe świetny pomysł na deser

Lody kokosowe świetny pomysł na deser

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki umieszczamy w garnku i doprowadzamy do wrzenia.

Zmniejszamy ogień i gotujemy około 5 min. Całość przelewamy do plastikowego pojemnika i czekamy by wszystko ostygło. Gdy masa nie będzie juz gorąca wstawiamy ją do zamrażarki.

Ważne jest to, by lody mieszać co jakiś czas.

Jeśli chcesz poznać przepis na super ciasto, kliknij tutaj…

Lody kokosowe i ich składnik:) masło kokosowe Planta Food

Lody kokosowe i ich składnik:) masło kokosowe Planta Food

   W skrócie na temat marki:

Od 1998 roku w Polsce, wytwarzając zdrową żywność. Produkty powstają z pasji do prostego życia w zgodzie z naturą. Firma oferuje w 100 % naturalne masła: orzechowe, migdałowe, sezamowe, kokosowe, nerkowcowe a także prażymy różne nasiona. Dostarcza wysoce energetyczne, najzdrowsze jak to tylko możliwe, pożywienie.

Jest ono nam niezbędne, byśmy mogli żyć pełnią swojego potencjału i mocy, zwłaszcza w dzisiejszych stresujących warunkach. Wydobywają tę cenną energię z darów natury – orzechów i nasion, czyli najtwardszych części roślin, w których ukryta została esencja życia. To skarbnica składników, bez których niemożliwe byłoby nasze zdrowe wzrastanie.

artykuł we współpracy z Planta Food

 

A może chciałbyś poznać przepis na brownie? Kliknij tutaj.