Coraz częściej spotykamy się z produktami zawierającymi w składzie kolagen. Ale czy wiemy, co to właściwie jest i jak działa? Otóż kolagen jest jedną z najważniejszych substancji w organizmie odpowiadającą za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. To białko o bardzo wysokiej odporności na rozciąganie, stanowiące podstawowy budulec większości narządów, odpowiada za zdrowe kości, stawy, elastyczność i jędrność skóry, a także ma pozytywny wpływ na samopoczucie.

Naturalny kolagen, to temat o którym jest głośno. Dzięki kolagenowi komórki mogą się odnawiać, a dodatkowo pełni on rolę naturalnego rusztowania dla tkanki łącznej. Dlatego ze względu na swoje wyjątkowe właściwości bywa nazywany “białkiem młodości”. Niestety, na pewnym etapie organizm traci zdolność do produkcji kolagenu, a około 30 roku życia rozpoczyna się jego defragmentacja, która następnie znacząco nasila się po menopauzie. Dlatego też z
upływem lat, wyraźnemu pogorszeniu ulega nie tylko nasz wygląd, ale i stan zdrowia. Dotyczy to przede wszystkim organów, w których kolagen występuje w największej ilości, a więc stawów, skóry, oczu.

Na szczęście teraz kolagen można łatwo dostarczyć do organizmu. Na rynku dostępne są bowiem różne suplementy. Jednak absolutną nowością jest produkt o nazwie ColliQ.

Naturalny kolagen ColliQ reklamuje Anna Dereszowska

Naturalny kolagen ColliQ reklamuje Anna Dereszowska

Stworzyliśmy naturalny kolagen, bez konserwantów i sztucznych barwników, z dodatkiem witaminy C pozyskiwanej z ekologicznej aceroli, która zwiększa przyswajalność kolagenu przez organizm – informujemy producent naturalnego kolagenu ColliQ. – Pozytywnie wpływa na elastyczność i koloryt skóry, a jednocześnie zapobiega powstawaniu zmarszczek i cellulitu. Poprawia wydolność fizyczną podczas treningów, podnosi wytrzymałość więzadeł i stawów oraz przyspiesza ich regenerację po urazach.

Jak dodaje producent, ColliQ Pure to doskonały sposób na zachowanie zdrowia i młodości. Zawarty w nim kolagen odpowiedzialny jest za sprężystość, jędrność skóry, jej nawilżenie i odpowiedni koloryt. Wspomaga proces jej odnowy oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek i cellulitu. Brzmi nieźle, prawda?

Co więcej, okazuje się, że skład suplementu ColliQ Pure daje pewność, że nasz organizm otrzymuje niezbędne aminokwasy, a naturalna witamina C zwiększa ich przyswajalność. Do tego przyjmowanie produktu korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego, w szczególności żołądka i jelit. Fajne jest to, że produkt można mieć zawsze pod ręką, bo opakowanie zawiera 14 saszetek kolagenu, a zawartość jednej
saszetki należy wymieszać z dowolnym płynem, wodą, sokiem lub mlekiem i przyjmować raz dziennie.

Z ciekawostek dodamy, że ambasadorką suplementu marki ColliQ jest popularna aktorka Anna Dereszowska. Sam produkt jest dostępny w sieci drogerii Rossmann. Więcej na temat produktu znajdziecie m.in. na stronie www.colliq.pl lub w mediach społecznościowych marki (Facebook, Instagram).

artykuł powstał we współpracy z marką ColliQ