Co jest lepsze niż interesująca i wciągająca książka? Historia, która nie kończy się na jednym czy dwóch tomach, tylko cała seria takich lektur. Serie, cykle, sagi książkowe, to w nich możemy zaczytywać się godzinami, dniami, a nawet tygodniami. Te polecane przez nas poniżej serie książek, umilą wam wakacyjny okres. A już niebawem możemy spodziewać się kolejnych tomów, więc będzie co czytać.

Blair Holden seria BAD BOY’S GIRL

To seria powieści młodej debiutującej autorki, która już odniosła sukces na międzynarodowych listach bestsellerów. W serii ukazały się dotychczas dwa tomy: Begin i Trust. W sierpniu natomiast planowana jest premiera trzeciego tomu: Feel again.

Saga opowiada historię Tessy O’Connell. W pierwszej serii poznajemy ją jako uczennicę, która ma jeden cel, przetrwać ostatnią klasę szkoły średniej. W tym celu opracowała plan: trzymać głowę nisko, nie rzucać się w oczy i nikomu nie wchodzić w drogę. A już zwłaszcza Nicole, byłej najlepszej przyjaciółce, obecnie zaś dziewczynie popularnego w szkole Jasona. Niestety rzeczywistość nie idzie zgodnie z planem. Do
miasta, po kilkuletnim pobycie w szkole wojskowej, wraca Cole Stone. Chłopak, który od czasów przedszkola uprzykrzał Tessie życie, facet odpowiedzialny za większość jej upokorzeń. Czy szykanowana przez lata dziewczyna, którą wielokrotnie porzucali kolejni faceci, znajdzie w sobie siłę, by komuś zaufać?

Drugi tom to kolejny etap w życiu Tessy, za chwilę zacznie pierwszy rok studiów.

Zakochana po uszy, a nawet jeszcze bardziej, ma nadzieję, że w college’u rozwinie skrzydła. Okazuje się jednak, że nowy początek to nie bułka z masłem, zwłaszcza gdy na wymarzone studia zabiera się nie tylko chłopaka i torbę ciuchów, ale również lwią część dawnych problemów. Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na ciebie pułapki, łatwo stracić grunt pod nogami.

W nadchodzącym trzecim tomie serii Tessa to dorosła dziewczyna o wielkiej sile ducha. Teraz ma zamiar skorzystać z szansy, którą daje jej los, nawet jeśli oznacza to przeprowadzkę do Nowego Jorku i rozpoczęcie zupełnie nowej pracy. A wszystko to bez Cole’a, który przedziera się właśnie przez zasieki prawniczych studiów. Czy po pięciu spędzonych wspólnie, cudownych latach coś jeszcze jest w stanie zagrozić
miłości Tessy i Cole’a? Obydwoje wiedzą, że są sobie przeznaczeni i nie umieją bez siebie żyć, jednak nowe okoliczności oraz dzieląca ich odległość nie pozostanie bez wpływu na ich relację.

Mona Kasten seria AGAIN

Romantyczna i trzymająca w napięciu historia miłosna, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z demonami przeszłości. W sierpniu będzie miała premierę kontynuacja tej trylogii ze szczytów europejskich list bestsellerów. Wysoka sprzedaż dwóch poprzednich tomów serii świadczy o popularności tej serii, a polscy czytelnicy polubili grupę bohaterów.

Pierwsza część sagi “Begin Again“ opowiada historię Allie Harper, której jedynym marzeniem jest zacząć od nowa. Dlatego przyjeżdża na studia do Woodshill. I dlatego nie jest zachwycona, gdy musi wynająć mieszkanie razem z zarozumiałym buntownikiem Kadenem. Kaden White jest co prawda bardzo atrakcyjny, ale tak nieznośny, że Allie nie ma najmniejszej ochoty mieszkać z nim pod jednym dachem.
Allie jednak szybko dostrzega, że za surową fasadą Kadena kryje się o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. I im lepiej go poznaje, z tym większym trudem ignoruje narastające między nimi napięcie.

Druga część sagi to trzymająca w napięciu, pikantna historia miłosna, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z demonami przeszłości. Ona jest na etapie odrzucenia miłości. On za to nie chce z niej zrezygnować. Od pierwszej chwili, gdy Dawn zobaczyła Spencera Cosgrove’a, wiedziała, że w jej życiu pojawił się właśnie poważny problem. Spencer jest seksowny, szarmancki i pogodny, dokładnie w jej typie. Na dodatek od razu zaczyna z nią flirtować. Dawn jednak przysięgła sobie, że już nigdy nie zwiąże się z żadnym mężczyzną. Za bardzo cierpiała, gdy zaufała niewłaściwemu człowiekowi, za bardzo ciągle boli zadana przez niego rana. Ale Spencer nie daje za wygraną. A kiedy okaże się, że również on skrywa bolesną tajemnicę, Dawn zrozumie, że tym razem nie zdoła oprzeć się temu uczuciu, które stawia jej świat na głowie.

Najnowsza część trylogii, opowiada historię Sawyer Dixon. To młoda, bezkompromisowa, ale samotna kobieta. Od śmierci rodziców nie pozwala nikomu zbliżyć się do siebie. To się zmienia, gdy poznaje Izaaka Granta. Ze swoimi dziwnymi okularami i ubraniami jest dla Sawyer dokładnym przeciwieństwem idealnego chłopaka. Ale kiedy Izaak, zmęczony byciem singlem, prosi ją o pomoc, zawierają umowę: Sawyer zamienia Izaaka w złego chłopca i dokumentuje jego przemianę w ramach projektu artystycznego. Niestety Sawyer nie doceniła intensywności uczuć powstałych między nią a Izaakiem.

Soman Chainani seria AKADEMIA DOBRA I ZŁA

Ta seria to zdecydowanie jedna z lepszych młodzieżowych pozycji fantasy, jakie ukazały się w ostatnich latach. Opowieść o świecie baśni w całkiem innym wydaniu. Burząca wyobrażenia o pięknych księżniczkach i złych wiedźmach.

Czwarty premierowy tom cyklu Akademia Dobra i Zła, przedstawia baśniowy świat, w którym zwyczajni młodzi ludzie mogą być bohaterami i złoczyńcami jednocześnie. Uczniowie z Akademii Dobra i Zła byli przekonani, że znaleźli już swoje szczęśliwe zakończenie, gdy pokonali Złego Dyrektora Akademii. Teraz, w czwartym roku swojej nauki, muszą wypełnić misje powierzone im przez Dziekan Dovey. Tymczasem Agata i Tedros, władcy Kamelotu, mają za zadanie przywrócić królestwu dawną świetność, a Sofia pełni obowiązki dziekan w Akademii Zła, które przejęła po lady Lesso. Wszyscy jednak czują się coraz bardziej samotni i nieprzygotowani do swoich nowych ról. Gdy Sofia, Agata i Tedros dowiadują się, że życie ich szkolnych kolegów jest zagrożone, postanawiają ruszyć im z pomocą. Dobro i Zło po raz kolejny jednoczą siły, by pokonać tajemniczego Węża zagrażającego wszystkim królestwom w Bezkresnej Puszczy. Czy przyjaciołom uda się przywrócić równowagę w świecie baśni?

artykuł powstał we współpracy z wydawnictwem Jaguar