Pogoda w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza. Praktycznie od mają świeci piękne słonce, a temperatury są wyższe niż w Hiszpanii czy we Włoszech. Ostatnio jednak zrobiło się jeszcze cieplej i upały zaczynają nam doskwierać. Jak sobie radzić i na co zwrócić uwagę, aby wciąż wyglądać pięknie i czuć się świetnie podpowiada Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach. 

Kocham lato i zazdroszczę tym, którzy mieszkają blisko morza czy jeziora. Przy takich temperaturach mogłabym nie wychodzić z wody. Jestem jednak warszawianką i to tu szukam sposobu na ochłodzenie, ale przy tym zachowanie stylu. Jak to zrobić? Oto moje podpowiedzi!

Stylowy kapelusz zapewne nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Ochroni Cię przed słońcem i przebarwieniami na twarzy. Za jego sprawą każda prosta stylizacja będzie ciekawsza. Możesz wybrać ten z okrągłym rondem w stylu romantycznym lub mniejszy i bardziej stylowy. Wybór należy do Ciebie.

Zwróć uwagę na materiały jakie kupujesz. Sukienka z poliestru będzie mało przewiewna, a gdy się zgrzejesz, to przyklei Ci się do ciała, co jest mało przyjemne. Zdecydowanie lepsza będzie ta z bawełny czy wiskozy. Może być pięknie i wygodnie, naprawdę!

Coraz częściej na ulicach widać słoneczne parasole, które chronią przed nadmiarem słońca. Ostatnio faktycznie jest go tak dużo, że zamiast się nim cieszyć, to zaczynamy się przed nim chronić. I to jest mądre, bo nadmiar słońca może nie tylko nas poparzyć ale również doprowadzić do udaru słonecznego. Wybierając parasolkę możemy sięgnąć po tę w stylu barokowym, aby nadać stylizacji wyjątkowy i niepowtarzalny wizerunek. Pracując jako osobista stylistka bardzo często skupiam się właśnie na dodatkach u osób, które w delikatny sposób, chcą się czymś wyróżnić.

Nie ma nic przyjemniejszego niż zimne, wyjęte z zamrażalnika lody. Wybór jest teraz ogromny. Możesz znaleźć te wegańskie, bezcukrowe czyli zupełnie zdrowe i jeść je kiedy tylko zapragniesz. Możesz też zrobić je sama, podać w pięknej miseczce swoim gościom, aby deser był nie tylko pyszny, ale też w dobrym stylu.

Woda do picia, to podstawa każdego dnia, ale w upały szczególnie wskazana. Nawadniaj organizm cały dzień, aby nie dopuścić do odwodnienia czy też spadku formy.  Jeśli chcesz wyglądać stylowo, możesz zaopatrzyć się w ciekawy bidon czy stylową buteleczkę. Najważniejsze jednak jest to, abyś wodę miała ze sobą zawsze.

Gorąco pozdrawiam,

Justyna

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).