Zadbane dłonie i paznokcie to nieodłączna wizytówka każdego z nas. Nieistotne, czy na co dzień korzystasz z usług profesjonalnej stylistki paznokci, czy może samodzielnie wykonujesz swój manicure w domowym zaciszu – wypielęgnowane dłonie i zadbane paznokcie, nawet bez czerwonego lakieru – mogą wyglądać atrakcyjnie.

Niestety, codzienne obowiązki, środki czyszczące, nieodpowiednia dieta, brak witamin lub po prostu uwarunkowania genetyczne – wszystko to sprawia, że nasza płytka paznokcia narażona jest na urazy i osłabienie. Rezultatem tego mogą być jej problemy z przebarwieniami, łamliwość, kruchość paznokci i nieestetyczny wygląd, którego przecież chcemy uniknąć. Bardzo istotna jest w tym wypadku odpowiednia pielęgnacja samej płytki paznokcia, skórek oraz całych dłoni. Kilka prostych zabiegów, które możemy wykonać samodzielnie, potrafią sprawić, że nasze dłonie i paznokcie będą wyglądać dużo lepiej.

Kompleksowa pielęgnacja paznokci

Jedną z najpopularniejszych form odżywiania naszych paznokci są produkty przeznaczone do ich regeneracji. Na rynku kosmetycznym znaleźć można wiele preparatów, które mają przyczynić się do lepszego ich wyglądu. Najbardziej skuteczne i najszybsze w aplikacji są z pewnością odżywki do paznokci. Większość z nich posiada wygodny pędzelek. Aplikacja ich odbywa się w dokładnie taki sam sposób, jak aplikacja tradycyjnego lakieru do paznokci.

Takie odżywki z reguły bardzo szybko wnikają w strukturę paznokcia i zostawiają na płytce delikatny połysk, który sprawia, że nasze paznokcie od razu prezentują się lepiej. Do wyboru mamy wiele rodzajów odżywek, które przeznaczone są do różnych problemów paznokci: przyspieszające ich wzrost (np. Oxygen Nail Growth od Golden Rose), do paznokci rozdwajających się (Gold Queen marki Lovely) lub słabych.

Innym, równie skutecznym sposobem na poprawę wyglądu płytek paznokci jest wcieranie w nie olejków. Odżywczy olejek, który przeznaczony jest zarówno do skórek, jak i paznokci posiada w swoim asortymencie między innymi marka Golden Rose (Beauty Oil Nail Cuticle). Tego typu produkty mogą być ratunkiem nie tylko dla osłabionej płytki paznokcia, ale także suchych skórek.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Warto pamiętać, że częstym powodem kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci jest brak nawilżania dłoni. Warto wypracować sobie nawyk częstego stosowania kremów do rąk. To jedna z podstawowych czynności, która przyczynia się do lepszego wyglądu dłoni. Dzięki temu w łatwy sposób można zapobiec efektowi szorstkich dłoni i pojawieniu się suchych skórek. Produkty do nawilżania skórek wokół paznokci zmiękczą je, odżywią i sprawią, że dłonie od razu będą prezentować się lepiej.

Tego typu olejki oprócz dobrego działania, posiadają również wyjątkowe, owocowe zapachy. Taki rytuał najlepiej stosować zaraz przed snem lub przykładowo – podczas pracy przy komputerze – olejek będzie miał wystarczającą ilość czasu na wchłonięcie, a tym samym  – na jak najlepsze działanie. Jeśli borykasz się z problemem nadmiaru skórek wokół paznokci – z pomocą przyjdzie produkt do ich usuwania – np. Wibo Cuticle Remover Gel. Marka posiada w swoim asortymencie również skuteczny peeling do skórek – Nail Spa Peeling z Aloesem i Witaminą E. Preparat na bazie wody termalnej zregeneruje paznokcie i delikatnie usunie suche miejsca.

Zafunduj spa swoim dłoniom

Zabiegiem, który z powodzeniem można wykonać samemu w domu jest wykonanie peelingu całych dłoni. Kolejnym krokiem może być także aplikacja maski. To prawdziwa regeneracja dla skóry dłoni! Złuszczenie martwego naskórka i nawilżenie, które zapewni maska odżywcza lub regenerująca z pewnością zagwarantują niesamowitą gładkość i jedwabistość naszych rąk.

Jeśli nie posiadasz peelingu, który przeznaczony jest do skóry dłoni – z powodzeniem możesz użyć również peelingu do twarzy, ciała lub wykonać go samodzielnie. Domowy peeling wykonać można za pomocą oleju (możesz zastąpić go oliwą z oliwek lub oliwką dla dzieci) oraz cukru. Peeling na bazie oleju zapewni odpowiednie nawilżenie skóry i gładkość, a cukier odpowiedzialny będzie za złuszczenie martwego naskórka.

Tego typu zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że nasze dłonie na nowo odzyskają gładkość i miękkość. Zabiegi te nie są czasochłonne, a wykonywane systematycznie zagwarantują schludny wygląd paznokci przez cały rok.