handel

Niedziele handlowe i niehandlowe to chyba jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Z nowym rokiem pojawił się nowy kalendarz, który pokazuje, w które niedziele zrobimy zakupy. To ważna informacja jeśli chcemy zaopatrzyć się w niezbędne produkty spożywcze lub wybrać się na wyprzedaże. 

Niedziele handlowe i niehandlowe od poprzedniego roku wzbudzają wiele kontrowersji i wątpliwości. W 2019 roku przepisy o zakazie handlu się zaostrzają i wskazują, że tylko w jedną niedzielę w miesiącu będzie możliwe zrobienie zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych czy butikach.

Musimy na nowo przyzwyczaić się do nowego harmonogramu niedziel handlowych. I tak w 2019 roku tylko w jedną niedzielę w miesiącu będzie możliwe zrobienie zakupów. Zgodnie z przepisami będzie to ostatnia niedziela miesiąca, za wyjątkiem dwóch niedziel poprzedzających Boże Narodzenie i niedzielę poprzedzająca Wielkanoc. W pozostałe niedziele będą mogły działać jedynie mniejsze sklepy, w których obsługę będą stanowić właściciele sklepów.

Zakaz handu nie dotyczy stancji paliw, cukierni, lodziarni, kwiaciarni, kawiarni i sklepów z prasą.

fot. Business Insider

W 2020 roku planowane jest zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę. Zakupy będziemy mogli zrobić tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia i w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia oraz w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Sprawdź dokąd jechać na ferie.