“Wybierzemy się do Włoch, na kolacje z Sofią Loren do Rzymu, na pokazy mody do Mediolanu, obejrzymy filmy Federico Felliniego, odwiedzimy muzea i pałace we Florencji, spotkamy się w Wenecji z Monicą Bellucci, będziemy podziwaiać włoskie meble i tkaniny, obejrzymy zdjecia Audrey Hepburn, pięknej ambasadorki włoskiego stylu. Będziemy czerpać z dziedzictwa znakomitych włoskich domów mody, wypijemy espresso z Giovanną Battaglio i Chiarą Ferragni, posłuchamy jak śpiewa Carla Bruni, a to wszystko w poszukiwaniu inspiracji do tematu 10 edycji FDA – BE ITALIAN BE GLAMOUR”.

Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

“W tej wyjątkowej jubileuszowej edycji uświadamiam sobie, że FDA to piękny kawałek mojego życia, chciałabym z każdej edycji wziąć wszystko co najlepsze i tą wiedzę i doświadczenie wykorzystać teraz jak napełniej – mówi. – Każdy ma teskonotę za swoimi najlepszymi wspomnieniami z Włoch, nie można tego tematu nie polubić, Włochy są cudowe, inspirujące i wierzę, że każdy ma swoją scenę klucz, która będzie impulsem do udziału w tej specjalnej edycji, która będzie bardzo włoska również dzięki naszemu włoskiemu Partnerowi głównemu producentowi batonika Duplo. Czekam na wszystkie pomysły z ogromną ciekawością “ – mówi Joanna Sokołowska-Pronobis.

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs promuje młodych projektantów i daje szansę zaistnieć w świecie mody.

Celina Wesołowska - zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Fashion Designer Awards

Celina Wesołowska – zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Fashion Designer Awards

Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród, wzbogacających portfolio, jak staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są, m.in. czek na 20.000 zł , wyjazd na Premier Vision do Paryża, staż w atelier Gosi Baczyńskiej, staż w atelier Bizuu, specjalna nagroda Showroom Talents oraz wyjazd do Kijowa gdzie zwyciezca 10 edycji FDA zaprezentuje swoją kolekcję na 2nd International Young Designers Contest. Główną nagrodą edukacyjną jest pełne 3,5 letnie stypendium w Via Moda, zakończone uzyskaniem dyplomu uczelni wyższej.

Sebastian Gąsienica- Łuszczek - II m-ce zeszłorocznej edycji Fashion Designer Awards

Sebastian Gąsienica- Łuszczek – II m-ce zeszłorocznej edycji Fashion Designer Awards

Małgorzata Sobota - III m-ce zeszłorocznej edycji Fashion Designer Awards

Małgorzata Sobota – III m-ce zeszłorocznej edycji Fashion Designer Awards

Wielką siłą konkursu FDA jest najlepsze eksperckie jury w Polsce, to oni w 10 edycji będą odkrywać dla nas talenty : duet MMC Studio, czyli Rafał Michalak i Ilona Majer, Gosia Baczyńska duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Izabela Łapińska, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant , Macademian Girl, Dorota Williams, Joanna Horodyńska,Mikołaj Komar, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Andrzej Foder, Marta Kulczycka.

Do konkursu można się zgłaszać do 15 lutego 2019r.

Autorką grafiki do 10 edycji jest ilustratorka Sonia Hensler. Absolwenta ASP w Katowicach, na stałe mieszka w Kornwalii i pracuje m.in. dla The Wall Street Journal, The Sunday Telegraph, Loewe ( LVHM ) Reem Acra.

PARTNERZY KONKURSU

Producent Batonika Duplo | Galeria Mokotów | Cisowianka Perlage | Matrix | AA Wings of Color | Enter Air | Showroom.pl | VIA MODA

PATRONI MEDIALNI

Czwórka Polskie Radio | Gala | kobieta.pl | Wirtualna Polska | lamode.info | Avanti | Cojestgrane24 | Lounge Magazyn | K MAG Magazyn

wejdź na www.fashiondesignerawards.com.pl