Do grona nominowanych w plebiscycie Influencer’s Top 2019 dołączyła marka BasicLab Dermocosmetics z płynem micelarnym Micellis do skóry naczynkowej. To nowa polska marka, która z powodzeniem podbija rynek kosmetyków w kraju.

Płyny micelarne zepchnęły na dalszy tor toniki, mleczka i śmietanki. Czysta skóra jest możliwa teraz w mig dzięki płynom micelarnym BasicLab Dermocosmetics. Polki pokochały je za lekkość, skuteczność w demakijażu i właściwości pielęgnacyjne. I choć wszystkie działają na podobnej zasadzie, płyn płynowi nierówny. Jak wybrać ten najlepszy dla naszej skóry?

Co sprawia, że płyn przypominający wodę jest w stanie usunąć makijaż, zanieczyszczenia typu kurz, sebum i jeszcze pielęgnuje skórę?

Podstawą działania płynów micelarnych są micele- malutkie, kuliste cząsteczki, których zewnętrzna część najczęściej przyciąga wodę (mówimy, że ma właściwości hydrofilowe), a wewnętrzna — przyciąga tłuszcz (właściwości lipofilowe). Dzięki tym podwójnym właściwościom micele usuwają zanieczyszczenia, resztki makijażu i sebum. A to sprawia, że wieczorne oczyszczanie twarzy zabiera tylko chwilę.

Wybierając płyn micelarny, warto jednak zerknąć na jego skład. Płyny micelarne BasicLab Dermocosmetics Micellis nie mają w składzie tych szkodliwych substancji. Zamiast tego zawierają opatentowany kompleks SEPITONIC M3.0TM (INCI: Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate), który zwiększa metabolizm komórkowy, dzięki czemu składniki aktywne działają skuteczniej na skórę. Do tego płyny BasicLab Dermocosmetics są przebadane dermatologicznie i co ważne, okulistycznie.

Masz więc gwarancję, że zmywając makijaż oczu płynami micelarnymi BasicLab Dermocosmetics, nie podrażnisz oczu, ani delikatnej skóry dookoła. Wszystkie płyny BasicLab Dermocosmetics są dostępne w pojemności 300 ml. Butelki wykonane z ciemnego tworzywa nie przepuszczają światła, a dozownik z pompką ogranicza kontakt z bakteriami i zanieczyszczeniami.

Płyny dostępne są w wybranych aptekach.

BasicLab Dermocosmetics Micellis

BasicLab Dermocosmetics Micellis

Płyn micelarny, podobnie jak wszelkie produkty pielęgnacyjne, trzeba dobierać do rodzaju skóry.

Z myślą o zaróżowionych policzkach i popękanych naczynkach dookoła nosa powstał płyn micelarny BasicLab Dermocosmetics Micellis do skóry naczynkowej i wrażliwej (500 ml/35 zł). Kluczowymi składnikami są: ekstrakt z wody różanej (INCI: Rosa Damascena Flower Water) i niebieskiego lotosu (INCI: Nympaea Coerulea Flower Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract), które wspomagają codzienną pielęgnację wymagającej skóry naczynkowej. Biolin P (INCI: Alpha-glucan oligosaccharide, Inulin) jako prebiotyk odnawia florę bakteryjną, dzięki czemu jest ona wzmocniona i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Witamina PP (INCI: Niacynamide) działa łagodząco i wzmacniająco – naczynka stają się mniej widoczne. Płyn micelarny usuwa nawet wodoodporny makijaż. Koi i pomaga wzmacniać naczynka już na etapie oczyszczania. Skóra jest wyciszona i odzyskuje zdrowy wygląd.

artykuł powstał we współpracy z marką BasicLab Dermocosmetics