Mimo, że za oknem już wiosenna aura, my mimo wszystko wracamy do tematu zimowego szaleństwa, a dzięki Snowsport.pl mamy taką możliwość.

Dlaczego?

Z dwóch powodów. Po pierwsze to idealny moment by skorzystać z najlepszej oferty cenowej na sprzęt narciarski. Pewnie każda z nas, zapakowała już torbę z zimową odzieżą, a narty grzecznie czekają na stryszku do przyszłego sezonu i wtedy kolejny rok z rzędu pomyślimy na dwa dni przed feriami, że trzeba je w końcu wymienić. I tak każdego roku.

Drugi powód, który nas zaciekawił to niesamowity projekt słynnej austriackiej narciarki Marii Pichler, która wspólnie z Atomic stworzyła narty tylko dla kobiet.

Dziesięć lat temu Maria Pichler, stworzyła pierwowzór nart Atomic Cloud dla kobiet i od tamtego czasu ulepszała, rozwijała i dopieszczała je jak tylko najlepiej potrafiła. Tak powstała kolekcja Cloud – Atomic Cloud 12.

 

Jako kobieta wiedziała czego oczekują właśnie kobiety. Stworzyła taką nartę, aby promień skrętu był ułatwieniem podczas jazdy, a środek ciężkości umieszczono z przodu narty wg specyfiki jazdy kobiet. Po jazdach próbnych Pichler poprosiła inżynierów o większe odciążenie aby sprawić, że narty będą lżejsze, jednocześnie spowoduje to, że każdy skręt będzie wymagał mniej siły. Waga odgrywa tu najważniejszą rolę. Kobiety chcą narty lekkiej, łatwej do unoszenia i jeżdżenia.

Atomic Cloud 12, testowana przez najlepsze sportsmenki w tej dziedzinie (m.in. Marlies Raich), spotkała się z uznaniem i zaskoczeniem, że kobieca narta może się tak dobrze prowadzić. Mimo iż pewne cechy narty zostały zapożyczone z serii race’owej, wizualnie wtapia się ona w serię Cloud. Znana już wszystkim biała gwiazda Atomica jest nadal niezwykle popularna, wersja czarna posiada powłokę z efektem błyszczących się kryształków.

Kolekcja ATOMIC dostępna w sklepie www.snowsport.pl

 

Linia damska Atomic Cloud świetnie przyjęta na naszym rodzimym rynku. Cechuje ją delikatność, piękny wygląd i doskonała harmonia. Pod atrakcyjnym designem i elegancką wierzchnią powłoką kryją się doskonałe narty do jazdy na przygotowanych trasach, odpowiadające popularnym i docenianym nartom męskim z serii Redster XT.

Narty Atomic Cloud Eight – świetne deski dla początkujących i średniozaawansownych

Dzięki odpowiedniemu taliowaniu narty zyskały funkcjonalność nart slalomowych i gigantowych. Tak powtała linia typowych i topowych nart przeznaczonych na przygotowane trasy. Damska linia nart Atomic Cloud umożliwia wykonywanie dynamicznych i zwinnych, krótkich skrętów, gwarantując przy tym moc dobrej zabawy. Narty te oczywiście dają możliwość jazdy nieco dłuższymi, ale łagodnymi i komfortowymi skrętami, co świadczy o ich uniwersalności. Wszystkiego tego można dokonać na jednych i tych samych nartach zaprojektowanych na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Atomic.


Dla bardziej zaawansowanych – Cloud Ten i Cloud Eleven

To deski skierowane do pań, które w bardzo dobrym stopniu opanowały technikę jazdy. Podobnie, jak pozostałe narty z tej linii, zapewnia on płynną jazdę po przygotowanych trasach i odznacza się wysoką jakością wykonania. Wyposażony został w system Arch Technology gwarantujący identyczne ugięcie narty w każdym miejscu dla lepszego dopasowania do podłoża i większej przewidywalności. Taka konstrukcja zapewnia narciarce lepszą kontrolę nad deskami, większą stabilność i realne poczucie panowania nad prędkością.

Wracając do pierwszego powodu naszej relacji, może warto właśnie dziś na spokojnie, bez pośpiechu i nerwówki zastanowić się nad doborem dla nas wymarzonego sprzętu narciarskiego. Poza błogostanem decyzyjnym – miłym , ba zaskakującym bonusem niech będzie obniżka sięgająca właśnie teraz 30,40 a nawet 50% !!!.


Zajrzyjcie koniecznie do SnowSport.pl – my się miło zaskoczyliśmy.

artykuł we współpracy z www.snowsport.pl